Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2020, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Władze hokejowe z wizytą w Bytomiu

Władze hokejowe z wizytą w Bytomiu Data publikacji: 10 września 2020We wtorek Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji, obserwowali postęp prac na bytomskim lodowisku. Wcześniej doszło do spotkania z władzami miasta.

Poza prezesem i trenerem kadry narodowej do Bytomia przyjechali także Tomasz Demkowicz, dyrektor PZHL oraz Leszek Laszkiewicz, były znakomity napastnik, obecnie dyrektor sportowy w JKH GKS Jastrzębie. W Urzędzie Miejskim w Bytomiu spotkali się z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem i wiceprezydentem Adamem Frasem. Rozmawiano między innymi na temat szybko powstającego nowego lodowiska przy ulicy Pułaskiego. To jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowana w mieście. Zgodnie z umową, nowe lodowisko ma powstać do 30 września 2021 roku, ale prace są prowadzone w takim tempie, że możliwe jest otwarcie hali kilka miesięcy wcześniej.

Na placu budowy o szczegółach inwestycji opowiadali Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Sławomir Budziński, prezes KH Polonii Bytom. Goście bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat nowego kompleksu oraz rozmawiali z władzami miasta na temat organizacji zgrupowań i meczów reprezentacji Polski na bytomskim lodowisku w 2021 roku.

Galeria zdjęć:Autor: LB
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.