Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Włącz się w kulturę!

Włącz się w kulturę! Data publikacji: 3 października 2018Do końca października potrwają konsultacje Bytomskiego Centrum Kultury. Pracownicy Beceku pojawiają się w różnych częściach miasta i zachęcają do rozmów. Chętni mogą też wypełnić ankietę na stronie internetowej lub napisać maila. Konsultacje są częścią projektu rewitalizacyjnego realizowanego przez Becek.

Wychodzimy do bytomian i pytamy, czego od nas oczekują, nie tylko pod kątem oferty kulturalnej – mówi Krystyna Jankowiak, dyrektor placówki. Zależy nam na opinii zarówno młodych, jak i starszych bytomian.

Becek po remoncie ma być obiektem otwartym na mieszkańców. Odbyło się już kilka spotkań. Rozmowy toczyły się m.in. w Parku Miejskim, ale stoisko Beceku pojawia się również podczas miejskich imprez, na przykład, Jarmarku Średniowiecznego, Plenerowego BeceKina czy Dni Organizacji Pozarządowych.

Kultura nie jest bytomianom obojętna, bardzo chętnie i licznie dzielą się swoimi opiniami
– cieszy się Krystyna Jankowiak. Już pojawiły się pierwsze wnioski. Uczestnicy konsultacji twierdzą, że brakuje im zajęć stałych, warsztatów rozwijających pasje dzieci i dorosłych. Chcieliby również, by Becek dysponował otwartą przestrzenią, gdzie można byłoby przyjść, spotkać się, poczytać gazetę czy książkę.

Każdy, kto chciałby się wypowiedzieć na temat działalności Bytomskiego Centrum Kultury może wypełnić internetową ankietę (dostępną na becek.pl) albo napisać maila. Każda opinia jest dla nas bardzo cenna, bez względu na to, w jaki sposób zostanie do nas dostarczona – zapewnia Krystyna Jankowiak.

Pracowników Beceku będzie można spotkać jeszcze w kilku punktach miasta, m.in. na Rynku, a także w centrach handlowych. Ankiety są dokładnie analizowane, a wnioski z konsultacji zostaną przedstawione w listopadzie podczas spotkania w Centrum im. Gorczyckiego. Sala Beceku nie będzie jeszcze dostępna, ponieważ trwa tam remont.

Przypomnijmy, na rewitalizację Bytomskiego Centrum Kultury miasto pozyskało środki unijne z Obszaru Strategicznej Interwencji. Wartość projektu to prawie 7,8 mln zł. Prace zakrojone są na bardzo szeroką skalę, są to: roboty instalacyjne, remont stropodachu baszty, dachu, schodów przeciwpożarowych i części pomieszczeń. Poniżej poziomu gruntu wykonana zostanie termoizolacja.

Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, odnowiona zostanie także jego elewacja. Odnowione będzie całe zaplecze Sali ToTu - mechanika, nagłośnienie i oświetlenie. Pomyślano też o miłośnikach kina, w tym kina studyjnego. Na pierwszym piętrze powstanie nowa sala kinowa dla 100 osób, na drugim – dwie wielofunkcyjne sale. Prace mają zakończyć się z początkiem 2019 roku.

Ankieta dotycząca potrzeb kulturalnych

Ankieta dotycząca dotychczasowych działań Beceku

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Becek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.