Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2020, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wizyta gości z Niemiec

Wizyta gości z Niemiec Data publikacji: 8 lutego 2020Przygotowania do zbliżającej się dwudziestej rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Bytomiem a Recklinghausen stały się okazją do odwiedzin naszego miasta przez burmistrza Christopha Teshe i Carmen Greine szefowej zajmującego się m.in. współpracą z miastami partnerskimi instytutu Die Brücke.

W minionych dniach goście z Niemiec mieli okazję zobaczyć zmiany jakie zaszły w ostatnim czasie w Bytomiu. Odwiedzili m.in. wyremontowane, dzięki środom z OSI Bytomskie Centrum Kultury, budowy nowej siedziby Straży Pożarnej i lodowiska oraz zobaczyli remontowany pałac Tiele-Wincklerów. Jednak ich wizyta miała na celu przede wszystkim omówienie z władzami naszego miasta obchodów dwudziestolecia podpisania umowy partnerskiej, do której oba miasta wspólnie się przygotowują.

Warto podkreślić ze Reclkinghausen jest bardzo "bytomskim" miastem w Niemczech. To tam osiadło najwięcej bytomian, którzy opuścili swoje rodzinne miasto, szczególnie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Co dwa lata organizowane jest tam Beuthener Heimattreffen czyli spotkanie bytomian mieszkających za naszą zachodnią granicą. Samo miasto może się poszczycić równie długą historią jak Bytom (prawa miejskie otrzymało w 1236 roku), mieszka w nim około 120 000 ludzi. Położone jest w landzie Nadrenia Północna Westfalia, niedaleko Dortmundu i Gelsenkirchen.
 

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.