Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom: Głosuj online

Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj, które projekty zostaną zrealizowane.

Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Wymienią się doświadczeniami oraz obawami związanymi z procesem odchodzenia od węgla, a także poszukają najlepszych rozwiązań, aby skutki transformacji dla gospodarek miast górniczych były jak najmniej odczuwalne. W czwartek, 24 września w Bytomiu odbędzie się III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wizyta gości z Niemiec

Wizyta gości z Niemiec Data publikacji: 8 lutego 2020Przygotowania do zbliżającej się dwudziestej rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Bytomiem a Recklinghausen stały się okazją do odwiedzin naszego miasta przez burmistrza Christopha Teshe i Carmen Greine - szefowej Instytutu Die Brücke, zajmującego się m.in. współpracą z miastami partnerskimi.

W minionych dniach goście z Niemiec mieli okazję zobaczyć zmiany jakie zaszły w ostatnim czasie w Bytomiu. Odwiedzili m.in. wyremontowane, dzięki środkom z OSI Bytomskie Centrum Kultury, budowę nowej siedziby Straży Pożarnej i budowę lodowiska oraz remontowany pałac Tiele-Wincklerów. Jednak ich wizyta miała na celu przede wszystkim omówienie z władzami naszego miasta obchodów dwudziestolecia podpisania umowy partnerskiej, do której oba miasta wspólnie się przygotowują.

Warto podkreślić ze Reclkinghausen jest bardzo "bytomskim" miastem w Niemczech. To tam osiadło najwięcej bytomian, którzy opuścili swoje rodzinne miasto, szczególnie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Co dwa lata organizowane jest tam Beuthener Heimattreffen czyli spotkanie bytomian mieszkających za naszą zachodnią granicą. Samo miasto może się poszczycić równie długą historią jak Bytom (prawa miejskie otrzymało w 1236 roku), mieszka w nim około 120 000 ludzi. Położone jest w landzie Nadrenia Północna Westfalia, niedaleko Dortmundu i Gelsenkirchen.
 

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.