Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Więzy trwalsze niż skała

Więzy trwalsze niż skała Data publikacji: 29 listopada 2019Staże małżeńskie par, które świętowały wczoraj /28 listopada/ jubileusze w Urzędzie Stanu Cywilnego, robią ogromne wrażenie. Na ślubnym kobiercu dostojni małżonkowie stanęli bowiem w 1949 r., 1954 r. i 1959r. 

Kamienne gody, czyli 70- lecie pożycia małżeńskiego, które obchodzili państwo Stefania i Włodzimierz Witkowiczowie, to już drugi taki jubileusz obchodzony w tym roku w naszym mieście. Podczas dzisiejszej uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego dostojna para podzieliła się wspomnieniami sprzed lat.

Stefania i Włodzimierz Witkowiczowie są równolatkami. Urodzili się w 1926 roku. Ich drogi życiowe zeszły się 23 lata później w Bytomiu. Pochodząca z Kresów pani Stefania wspominała pierwsze spotkanie z Włodzimierzem, którego poznała właściwie przypadkiem.

Zalecał się do mnie inny chłopak, który na spotkanie przyszedł z kolegą. Tym kolegą był Włodzimierz
- uśmiecha się pani Stefania.  Warto wspomnieć, że do końca roku w Bytomiu odbędą się jeszcze dwa jubileusze 70- lecia pożycia małżeńskiego.

Tego dnia 65. rocznice zawarcia związku małżeńskiego świętowali Hildegarda i Roman Kamińscy oraz Dorota i Marian Durczakowie, których prezydent Mariusz Wołosz odwiedził w domu. Gratulacje i kwiaty z okazji jubileuszu 60 -lecia pożycia małżeńskiego odebrali: Janina Prygiel, Halina i Ginter Golawscy, Alfreda i Tadeusz Iwankowie, Maria i Alfred Pilarscy, Janina i Czesław Wagnerowie.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.