Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej

Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Więzy trwalsze niż skała

Więzy trwalsze niż skała Data publikacji: 29 listopada 2019Staże małżeńskie par, które świętowały wczoraj /28 listopada/ jubileusze w Urzędzie Stanu Cywilnego, robią ogromne wrażenie. Na ślubnym kobiercu dostojni małżonkowie stanęli bowiem w 1949 r., 1954 r. i 1959r. 

Kamienne gody, czyli 70- lecie pożycia małżeńskiego, które obchodzili państwo Stefania i Włodzimierz Witkowiczowie, to już drugi taki jubileusz obchodzony w tym roku w naszym mieście. Podczas dzisiejszej uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego dostojna para podzieliła się wspomnieniami sprzed lat.

Stefania i Włodzimierz Witkowiczowie są równolatkami. Urodzili się w 1926 roku. Ich drogi życiowe zeszły się 23 lata później w Bytomiu. Pochodząca z Kresów pani Stefania wspominała pierwsze spotkanie z Włodzimierzem, którego poznała właściwie przypadkiem.

Zalecał się do mnie inny chłopak, który na spotkanie przyszedł z kolegą. Tym kolegą był Włodzimierz
- uśmiecha się pani Stefania.  Warto wspomnieć, że do końca roku w Bytomiu odbędą się jeszcze dwa jubileusze 70- lecia pożycia małżeńskiego.

Tego dnia 65. rocznice zawarcia związku małżeńskiego świętowali Hildegarda i Roman Kamińscy oraz Dorota i Marian Durczakowie, których prezydent Mariusz Wołosz odwiedził w domu. Gratulacje i kwiaty z okazji jubileuszu 60 -lecia pożycia małżeńskiego odebrali: Janina Prygiel, Halina i Ginter Golawscy, Alfreda i Tadeusz Iwankowie, Maria i Alfred Pilarscy, Janina i Czesław Wagnerowie.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.