Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Weź udział w spacerze badawczym

Weź udział w spacerze badawczym Data publikacji: 12 lutego 2020Jak powinno wyglądać miasto? O tym Krzysztof Habdas z Wydziału Architektury będzie rozmawiał z mieszkańcami 17 i 24 lutego podczas spacerów badawczych. Są one elementem prac nad tzw. uchwałą reklamową.

W najbliższy poniedziałek (17 lutego) spacer rozpocznie się o 11.00. Trasa będzie przebiegać od Rynku, ulicą Gliwicką w kierunku ul. Dworcowej i Placu Wolskiego.

24 lutego zaczynamy o 15.30, także z Rynku, ale tym razem przejdziemy wzdłuż ul. Wrocławskiej do Parku Kachla.

Spacery badawcze będą analizą przestrzeni pod kątem szyldów i banerów reklamowych zamieszczonych m.in. na budynkach i barierkach. Każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię i zaproponować zmiany. Nie zabraknie też elementów historycznych. Krzysztofowi Habdasowi towarzyszyć będzie bytomski historyk Tomasz Sanecki.

Przypomnijmy, że do 1 marca każdy bytomianin może wypowiedzieć się na temat miejskiej przestrzeni wypełniając ankietę. Można to zrobić elektronicznie, albo tradycyjnie. Ankiety w formie elektronicznej znajdują się poniżej, a w formie papierowej – w Punkcie Informacyjnym UM (ul. Parkowa 2, parter), sekretariacie Wydziału Architektury UM (ul. Parkowa 2, pokój 304) oraz w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Wypełnij ankietę


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.