Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 sierpinia 2020, Oswald, Emil, Maria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Weź dotację i zmień ogrzewanie na lepsze

Weź dotację i zmień ogrzewanie na lepsze Data publikacji: 8 stycznia 2020Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i chcąc zapewnić zainteresowanym możliwość skonsultowania ze specjalistami kwestii związanych ze zmianą systemu ogrzewania, zmieniły się godziny funkcjonowania Punktu Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla gminy Bytom.

Wnioski na dofinansowanie wymiany ogrzewania przyjmowane są Punkcie Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla gminy Bytom (POK) w Urzędzie Miejskim w Bytomiu w pokoju 213. Można je składać w poniedziałki od 12.00 do 17.00 oraz w każdy czwartek od 10.00 do 15.00.

Z dofinansowania m. in. na montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody czy wymianę pieca węglowego klasy V (z automatycznym podajnikiem) mogą skorzystać mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, natomiast na podpięcie do miejskiej nitki ciepłowniczej posiadacze mieszkań.

Przypomnijmy, że o pieniądze trzeba starać się już na etapie przygotowania inwestycji. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek, a dopiero po jego pozytywnej weryfikacji wybrać firmę, która przeprowadzi inwestycję. Ostatnim etapem będzie podpisanie umowy z gminą Bytom i przelew dotacji na konto firmy wykonującej prace.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i spotkania z konsultantem zwłaszcza tych mieszkańców, którzy posiadają przestarzałe piece. Zgodnie z zapisami tzw. uchwały antysmogowej, do końca 2021 roku użytkownicy kotłów eksploatowanych powyżej 10 lat mają obowiązek wymienić je na ekologiczne systemy grzewcze np. niskoemisyjne kotły grzewcze V klasy - mówi Maciej Koźmiński z Wydziału Inżynierii Środowiska UM.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania limitu. Więcej informacji: tel. 792 243 029, 794 243 787, 600 243 782, www.niskaemisja.ekoscan.pl, bytom@ekoscan.pl.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.