Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lato w mieście 2020

W tegoroczne wakacje wchodzimy zmęczeni epidemią,  spragnieni słońca i często z pokrzyżowanymi planami urlopowymi. Z pomocą przychodzi letni kalendarz imprez przygotowany z myślą o tych, którzy wakacje spędzą w Bytomiu.

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Wesprzyj młodych twórców z AST

Wesprzyj młodych twórców z AST Data publikacji: 31 lipca 2020Olga Bury i Monika Jarosińska studiują na bytomskim Wydziale Teatru Tańca AST. Są też finalistkami konkursu Papaya Young Directors 2020, w ramach którego tworzą materiał filmowy z Bytomiem w tle. By go ukończyć potrzebują wsparcia.

Aby móc zrealizować projekt do końca, artystki zorganizowały akcję crowdfoundingową pod linkiem: https://zrzutka.pl/tfv6h3. Zebrane fundusze pozwolą kontynuować zdjęcia do spotu „Spektrum możliwości” realizowanego w ramach konkursu Papaya Young Directors. To inicjatywa, która ma na celu wspieranie młodych twórców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z produkcją filmową.

Z powodu niesprzyjającej pogody termin realizacji jednego z dni zdjęciowych został przesunięty, co ze względów produkcyjnych i logistycznych wygenerowało spore koszty. W produkcję zaangażowane było 23 osoby, w tym mieszkańcy Bytomia, studenci Wydziału Teatru Tańca, lokalne instytucje. Część zdjęć realizowana była również w Bytomiu.

Więcej o akcji można znaleźć na: https://zrzutka.pl/tfv6h3.

Autor: AK
Zdjęcia: zrzutka.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.