Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Weekend seniora z kulturą

Weekend seniora z kulturą Data publikacji: 10 września 2019Oprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle - zbliża się 6. edycja weekendu kultury dla seniorów. Do ogólnopolskiej akcji, która odbędzie się od 27 do 29 września, przyłącza się Muzeum Górnośląskie.

Akcja „60+Kultura”, zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo bądź w promocyjnej cenie z oferty kulturalnej w całej Polsce.

28 września w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu wstęp na wystawy stałe i czasowe dla wszystkich, którzy ukończyli 60. rok życia, będzie możliwy w cenie 1 zł. Muzeum zachęca seniorów do udziału w spotkaniu w ramach projektu „Judaika” – „Hebrajska literatura filozoficzna i religijna”, które poprowadzi Piotr Majdanik. Spotkanie rozpocznie się o 16.00.

W niedzielę, 29 września, wystawy stałe będzie można zwiedzić bezpłatnie. W bytomskiej placówce odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Na rozdrożu… Życie codzienne Górnoślązaków w okresie powstań śląskich i plebiscytu” – „Polska i niemiecka wojna gazetowa i plakatowa na Górnym Śląsku w okresie plebiscytu”, które poprowadzi Maciej Droń. Początek o 16.00.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.