Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Wąskotorówką nad zalew

Data publikacji: 7 sierpnia 2018Końca upałów nie widać, więc w ramach ochłody i letnich atrakcji warto wybrać się Kolejką Wąskotorową nad zalew Nakło-Chechło. Kursuje ona we wszystkie soboty i niedziele, aż do 9 września.

Ponad godzinę zajmuje przejażdżka malowniczą trasą, która zaczyna się przy Dworcu PKP w centrum miasta. Po drodze mijamy m.in. rezerwat bukowy Segiet, Dolomity Sportową Dolinę czy wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zabytkową Kopalnię Srebra. Ostatni przystanek to właśnie zalew Nakło-Chechło.

Kolejka z centrum Bytomia rusza w stronę Tarnowskich Gór o godzinie 9:00 i 14:30. Wrócić można o 11:45 i 17:20.

Wąskotorówka będzie kursowała do 9 września we wszystkie soboty i niedziele oraz dodatkowo 15 sierpnia.

Szczegółowy rozkład jazdy tutaj.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: A.Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.