Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zostań mistrzem segregacji

Zgodnie z zasadami segregacji odpadów komunalnych określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z  29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów - odpady zbierane są w pięciu pojemnikach.

Walka z mafią śmieciową nabiera tempa

Walka z mafią śmieciową nabiera tempa Data publikacji: 9 października 2018Bytom kontynuuję walkę z mafią śmieciową. Dziś /9 października/ prezydent Damian Bartyla złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o zorganizowanej grupie przestępczej, która od co najmniej 10 lat działa na terenie naszego miasta.

Jak pierwszy prezydent Bytomia podjąłem bezkompromisową walkę z mafią śmieciową Ostatnim podjętym przeze mnie krokiem było zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w czerwcu tego roku byłego oficera Centralnego Biura Śledczego Policji Marcina Borosza. Na przestrzeni ostatnich miesięcy podjął on intensywne prace, wskutek których opracowane zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Liczę na to, że prokuratura dokładnie zbada tę sprawę – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas briefingu, który zorganizowano dziś przed siedzibą Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Sprawa dotyczy kilku przedsiębiorców działających na terenie miasta współpracujących w tym przestępczym procederze z firmami z całej Polski – mówił Marcin Borosz, zastępca naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska UM. Wykazaliśmy, że ich działania są ze sobą ściśle powiązane i dotyczą przestępstw przeciwko środowisku. Proceder nosi znamiona zorganizowanej działalności przestępczości i generuje niezwykle wysoki zysk dla nieuczciwych przedsiębiorców.

To nie pierwszy krok w zdecydowanej walce z mafią śmieciową. Przypomnijmy, że w 2017 r. zatrudnieni przez prezydenta Damiana Bartylę detektywi potwierdzili, że w Bytomiu mamy do czynienia z nielegalnym przetwarzaniem i składowaniem odpadów. Kolejnym dużym krokiem była kampania społeczna Czysty Bytom Czysty Kraj poświęcona tematowi nielegalnego gospodarowania odpadami.

W jej trakcie zbierano podpisy pod petycją prezydenta do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie konieczności wprowadzenia radykalnych zmian w prawie regulującym składowanie i przetwarzanie odpadów. Tymczasem wczoraj /8 października/ zatrzymano dwie ciężarówki które przywiozły nielegalne odpady. Ciężarówki przyjechały do Bytomia z Małopolski. Kierowcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy zaczynali wyspywać śmieci.

Na miejsce zostali wezwani przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki przywiezionego materiału.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.