Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Wakacyjny konkurs fotograficzny Data publikacji: 16 sierpnia 2017Nie rozstajesz się z aparatem? A może sięgasz po niego tylko na urlopie? Jeśli masz w swoich zasobach zdjęcia przedstawiające materialne i przyrodnicze dziedzictwo naszego kraju, weź udział w konkursie i powalcz o nagrody.

Wakacje z Wikipedią to otwarty konkurs fotograficzny, którego celem jest poszerzenie bazy zdjęć na wolnej licencji. Posłużą one m.in. do zilustrowania haseł w różnych wersjach językowych internetowej encyklopedii.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba do 30 września przesłać zdjęcia zabytków (obiekty wpisane do rejestru zabytków, w tym budynki oraz parki) lub fotografie przedstawiające obszary chronione przyrodniczo oraz pomniki przyrody.

Organizatorzy czekają również na ujęcia przedstawiające dzieła sztuki eksponowane na stałe w miejscach publicznych oraz obiekty małej architektury o walorze historycznym. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody. Więcej informacji o konkursie, wymogach technicznych, a także sposobie przesyłania zdjęć można znaleźć na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wikiwakacje.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska, a głównym patronem – Narodowy Instytut Dziedzictwa, który opiekuje się polskimi zabytkami, a także prowadzi serwis zabytek.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: https://pl.wikipedia.org

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.