Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz złożyć wniosek o dowód osobisty - przeczytaj!

Od 4 marca dowody osobiste zostaną wzbogacone w warstwę elektroniczną. Dzięki temu, nowe dowody będą mogły posłużyć nam jako podpis elektroniczny przy załatwianiu spraw urzędowych. Wdrożenie wiąże się niestety z utrudnieniami.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty dla dzieci Data publikacji: 20 czerwca 2018Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Trasa Becekobusa jest już zaplanowana. Pojawi się w każdej dzielnicy, a animatorzy będą zachęcać najmłodszych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i rozwijania swoich pasji. Kurs pierwszy - od 25 do 29 czerwca. Artystyczny pojazd zawita do Miechowic, Górnik, Suchej Góry, Stroszka,  Łagiewnik, Szombierek, Bobrka i Rozbarku. Będą warsztaty kuglarskie, i ekologiczne.

Wakacyjne zajęcia na Rynku, które odbędą się od 3 do 7 lipca ucieszą wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki sztuki filmowej. Ich uczestnicy m.in. napiszą scenariusz filmowy, a później go zrealizują. 

Od 20 do 24 sierpnia Becekobus odwiedzi Sucha Górę, Arki Bożka, Szombierki, Miechowice, Bobrek, Osiedle Ziętka, Śródmieście, Łagiewniki, Górniki i Stolarzowice. Tym razem animatorzy zachęcą do wspólnej zabawy dzieci, które mają zamiłowania plastyczne i lubią uprawiać sport.

Na zakończenie wakacji, od 27 do 31 sierpnia, uczestniczy warsztatów będą konstruować latawce, a w trakcie warsztatów muzycznych poznają dźwięk ok. 50 instrumentów. Zajęcia odbędą się w Osiedlu Ziętka, Łagiewnikach, Stolarzowicach, Osiedlu Arki Bożka, Śródmieściu, Górnikach, Szombierkach, Rozbarku, Miechowicach i Stroszku.

Opłata za warsztaty wynosi 2 zł. Zapisy w kasie BCK, od poniedziałku do piątku, (od 9.00 – 17.00), tel.: 32 389 31 09 w.101. Na warsztaty filmowe zapisy w CSW Kronika od wtorku do piątku (od 10.00-16.00), tel.: 32 281 81 33, 721 300 004

 

Projekt pn. Becekobus – wakacyjne warsztaty objazdowe jest dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury – „Kultura Interwencje 2018”

OPIS WARSZTATÓW:

25 - 29 czerwca 2018 r.

Warsztaty kuglarskie „Cyrk na kółkach”
Do programu warsztatów zostaną wprowadzone elementy sztuczek żonglerskich, teatralne gry integracyjne i przestrzenne zabawy ruchowe oraz podstawy żonglerki piłeczkami / kolorowymi chustami / latającymi talerzykami / poi wstążkowym / levi-sticks. Dzieci poznają tajniki postaci rodem z cyrkowej rodziny, odkryją sztukę balansowania na rolla-bolla. Poznają również sposoby chodzenia na szczudłach drewnianych z asekuracją oraz na mini-szczudełkach.

Prowadzenie: IMAGIO Art Studio - Joanna Chwastek, grafik-ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

Warsztaty twórcze (ekologiczne) "Zasadź się na zielone"
W ramach "zielonego", który jest przewodnim, tegorocznym tematem „Warsztatu Miejskiego” odbędą się zajęcia polegające na przecinaniu butelek i sadzeniu w nich różnego rodzaju sukulentów. Łatwe w hodowli roślinki, które nie zniechęcą młodych do ogrodnictwa i opieki nad własnym mini ogródkiem. 

Prowadzenie: Filip Twarkowski i Leszek Losza, to osoby współtworzące „Warsztat Miejski”, grupę społeczników z Gliwic. Organizują imprezy i warsztaty, podczas których pokazują jak można tworzyć  i konstruować ciekawe obiekty.

 

3-7 lipca 2018r.

Warsztaty filmowe „Sen o betonie”
Warsztaty filmowe będą realizowane w ramach przygotowań do wystawy wakacyjnej  w CSW Kronika „Gwiazdki nie są do zabawy”. Uczestnicy warsztatów  przygotują wspólnie z artystą scenariusz filmowy, a następnie go zrealizują.

Prowadzenie: Hubert Czerepok - artysta sztuk wizualnych, autor instalacji, fotografii, obiektów i filmów. W swoich pracach analizuje oraz charakteryzuje konstrukcje społeczne determinujące określone ludzkie zachowania. Często wykorzystuje strategię found footage, coveru, powtórzenia, czerpiąc z szeroko rozumianego archiwum współczesnej kultury wizualnej. Prezentował materiały na temat dziwnych zdarzeń, kontaktów z przybyszami z kosmosu i katastroficznych wizji, odnajdywane w Internecie, książkach i fragmentach filmów, takich jak: dokumentacja objawienia, zapis eksplozji, film o końcu świata. Czasami zniekształca obrazy lub je zakłóca. Jeden z filmów o katastrofie totalnej sam ulega zagładzie. Uczestnik wielu rezydencji artystycznych, wystaw zbiorowych oraz pokazów indywidualnych. Aktualnie kierownik Pracowni Filmu Eksperymentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

 20-24 sierpnia 2018r.

Warsztaty sportowe – „Sportowe figle-migle„
Dzieci będą uczestniczyły w konkurencjach sportowych, wymagających sprawności ruchowej, sprytu, kreatywnego myślenia oraz współpracy grupowej. Zajęcia poprowadzone zostaną przez magistra wychowania fizycznego oraz animatorów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Uczestnicy wezmą udział min. w takich  konkurencjach jak: rzut do celu, skoki w workach, ćwiczeniach z drabinką, przeciąganiu liny czy rozgrywkach koszykówki.

Prowadzenie: Gala Perfekcyjne - ludzie pełni pasji i pomysłów. Ich działalność jest skupiona wokół aktywności w szerokim pojęciu, organizowania: zajęć ruchowych, tanecznych, sportowych, wyjazdów, spotkań hobbistycznych itd. Perfekcyjne do życia i pracy podchodzą kreatywnie, dlatego też w ich ofercie nie brakuje warsztatów kreatywnych tj. plastycznych, kulinarnych, rękodzieła artystycznego, Eco designu itp.

Warsztaty plastyczne "Formotworki", Jesteś Tworzycielem - Marzycielem?
Te warsztaty skierowane są właśnie do Ciebie. Przyjdź, zaprojektuj i stwórz własne Formotworki.Będziemy konstruować, formować, wycinać, kleić, malować, budować. W ruch pójdą nożyczki, taśmy, kleje, farby, sznurki oraz specjalne klocki. Za ich pomocą i rożnych innych mediów będziemy tworzyć stworki, pojazdy, machiny, roboty, konstrukcje, co tylko przyjdzie nam do głowy… Pochwal się Światu jaki z Ciebie kreatywny Inżynier Wyobraźni!

Prowadzenie: Anna Kałuszka - Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Prowadzi pracownię, która powstała z pragnienia urzeczywistnienia jej wyobraźni. To właśnie w pracowni działa wielowymiarowo: od lepienia w glinie, przez  budowanie i rysowanie komiksowych historii z grupą Nylon Beuthen, aż po dziecięcy świat Pociecha Pociechy. Szeroko pojęty design jest jej pasją i tą pasją dzieli się na co dzień prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

27-31 sierpnia 2018r.

Warsztaty muzyczne  "T.ETNO - instrumenty świata"
Będzie to spotkanie z nietypowymi dźwiękami z różnych zakątków naszej planety. Lira korbowa, tambura macedońska, citera węgierska, cytra chińska, kalimby, harmonium, piszczałki, fujarki... - to tylko niektóre z przeszło pięćdziesięciu instrumentów, jakie poznają uczestnicy warsztatów. Nie zabraknie też afrykańskich bębnów i nietypowych perkusjonaliów. A najważniejszym celem muzycznych spotkań będzie nie tylko nauka gry na poszczególnych instrumentach, ale również wspólne, spontaniczne muzykowanie.

Prowadzenie: Tomasz Drozdek- multiinstrumentalista, kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata; "muzyczny oprawca" grupy teatralnej Mumio, muzyk zespołu Tulia, współpracuje z wieloma czołowymi muzykami w całym kraju; ma na swoim koncie 3 solowe płyty, a także udział kilkunastu innych wydawnictwach reprezentujących bardzo różne gatunki muzyczne; poza działalnością artystyczną, prowadzi autorskie warsztaty muzyczne i pokazy instrumentów świata.

 
Warsztaty tworzenia latawców - "Aquiloni! Bujamy w chmurach!"
Tradycja urządzania festiwali latawców jest bardzo popularna we Włoszech, gdzie swoje własnoręcznie robione puszcza się w niebo całymi rodzinami. Podczas warsztatów powstaną trwałe, autorskie, samodzielnie skomponowane latawce. Latawiec musi być jednocześnie lekki i wytrzymały, by mógł latać i bezpiecznie lądować. Latawce powstaną z trwałych materiałów: specjalnych listewek i materiałów odpowiednich do podniebnych lotów, nieobciążających konstrukcji dodatków, linek i sznurków. Wszystkie materiały będą w dobranych, wpadających w oko kolorach. Osoby prowadzące warsztaty doradzą jak prawidłowo i precyzyjnie połączyć elementy, jak zrobić efektowną, widoczną na niebie ozdobę, jak spersonalizować latawiec i zmienić go  w latającą postać niczym z kreskówki. Materiały będą sklejane i/lub zszywane na maszynach do szycia - tak, by gotowe latawce mogły służyć przez wiele sezonów.

Prowadzenie: IMAGIO Art Studio  - Joanna Chwastek, grafik-ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.