Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ferie tuż tuż

Zima nie odpuszcza, ku uciesze szkolnej braci, która 11 lutego rozpocznie dwutygodniową labę. Bez względu na to czy biała aura za oknem się utrzyma, przygotowania do akcji „Zima w mieście” – corocznego cyklu imprez dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w domu, trwają na całego.

W grudniowe dni kolęda brzmi

W grudniowe dni kolęda brzmi Data publikacji: 23 grudnia 2015170 młodych kolędników z Bytomia i innych śląskich miast, wzięło udział w VI Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Stowarzyszenie Pomost, Zespół Szkół Specjalnych nr 6 oraz Teatr Rozbark.

Uczestnicy występowali na scenie Teatru Rozbark w trzech kategoriach. W kategorii dzieci młodszych (5-8 lat). I miejsce zajął: Marcin Broda i Jakub Kwieciński ze Szkoły Podstawowej nr 2 Specjalnej z Bytomia. II miejsce wyśpiewała sobie Lena Stolarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Bytomiu, która przygotowała „Przybieżeli do Betlejem”. III miejsce trafiło do Pauliny Bednarczyk, Kingi Włodarczyk i Justyny Groszko z Przedszkola Miejskiego nr 29 w Bytomiu.

W kategorii dzieci w wieku 9-13 jury nagrodziło solistów oraz zespoły. Wśród solistów najlepszy okazał się Krystian Stawikowski ze Szkoły Podstawowej Nr 40 w Zabrzu, zaś drugie miejsce wyśpiewał Oskar Fielouf z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu. III miejsce przypadło Kamili Strużyńskiej z Gimnazjum nr 38 w Zabrzu.

Wśród zespołów pierwszym miejscem nagrodzono Zgrane Nutki ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Tuż za nimi na podium znalazły się Dzwoneczki z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie z charyzmatycznym Wojciechem Pidzikiem, który został wyróżniony za akompaniament na ksylofonie. III miejsce jury przyznało Wesołej Gromadzie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu.

W kategorii soliści bezkonkurencyjny okazał się Adrian Gołkowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Burzak z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Dąbrowie Górniczej, a na III Katarzyna Wieczorek z Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Bytomiu.

Wyróżniono również Angelię Pudło z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach. W kategorii zespoły - I miejsce wyśpiewała Słoneczna Gromada z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach II miejsce przyznano Zespołowi Wokalnemu ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego z Bytomia.

Kolędnicy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu wyśpiewali III miejsce. Jury przyznało wyróżnienie zespołowi bębniarskiego Tornado z Lublińca. Dodatkowo wyróżniono gitarzystę Bartosza Gruhna z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6.

Honorowy patronat nad imprezą objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Stowarzyszenie Pomost

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.