Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 sierpinia 2019, Bartlomiej, Jerzy, Bartosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W grudniowe dni kolęda brzmi

W grudniowe dni kolęda brzmi Data publikacji: 23 grudnia 2015170 młodych kolędników z Bytomia i innych śląskich miast, wzięło udział w VI Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Stowarzyszenie Pomost, Zespół Szkół Specjalnych nr 6 oraz Teatr Rozbark.

Uczestnicy występowali na scenie Teatru Rozbark w trzech kategoriach. W kategorii dzieci młodszych (5-8 lat). I miejsce zajął: Marcin Broda i Jakub Kwieciński ze Szkoły Podstawowej nr 2 Specjalnej z Bytomia. II miejsce wyśpiewała sobie Lena Stolarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 30 w Bytomiu, która przygotowała „Przybieżeli do Betlejem”. III miejsce trafiło do Pauliny Bednarczyk, Kingi Włodarczyk i Justyny Groszko z Przedszkola Miejskiego nr 29 w Bytomiu.

W kategorii dzieci w wieku 9-13 jury nagrodziło solistów oraz zespoły. Wśród solistów najlepszy okazał się Krystian Stawikowski ze Szkoły Podstawowej Nr 40 w Zabrzu, zaś drugie miejsce wyśpiewał Oskar Fielouf z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu. III miejsce przypadło Kamili Strużyńskiej z Gimnazjum nr 38 w Zabrzu.

Wśród zespołów pierwszym miejscem nagrodzono Zgrane Nutki ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Tuż za nimi na podium znalazły się Dzwoneczki z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie z charyzmatycznym Wojciechem Pidzikiem, który został wyróżniony za akompaniament na ksylofonie. III miejsce jury przyznało Wesołej Gromadzie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu.

W kategorii soliści bezkonkurencyjny okazał się Adrian Gołkowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Burzak z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Dąbrowie Górniczej, a na III Katarzyna Wieczorek z Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Bytomiu.

Wyróżniono również Angelię Pudło z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach. W kategorii zespoły - I miejsce wyśpiewała Słoneczna Gromada z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach II miejsce przyznano Zespołowi Wokalnemu ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego z Bytomia.

Kolędnicy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu wyśpiewali III miejsce. Jury przyznało wyróżnienie zespołowi bębniarskiego Tornado z Lublińca. Dodatkowo wyróżniono gitarzystę Bartosza Gruhna z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6.

Honorowy patronat nad imprezą objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. Stowarzyszenie Pomost

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.