Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

VI Olimpiada Sportowa DPS-ów

VI Olimpiada Sportowa DPS-ów Data publikacji: 13 września 2018Szesnaście placówek z województwa śląskiego wzięło udział w środę, 12 września w VI Olimpiadzie Sportowej dla Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz Ośrodków Wsparcia.

Olimpiada, która odbyła się w Hali na Skarpie zorganizowana została przez Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bytomska Radość Życia. Wzięły w niej udział Domy Pomocy Społecznej między innymi z: Bytomia, Gliwic, Lublińca, Nakła Śląskiego, Kuźni Nieborowskiej, Chorzowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Łubia i Strumienia.

Uczestnicy olimpiady rywalizowali w kilku konkurencjach sportowych – skoku w dal, rzutach do kosza, rzutach piłką lekarską, tenisie stołowym oraz wielu innych, a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i zestaw upominków.

Warto dodać, że organizowana co roku Olimpiada Sportowa dla Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz Ośrodków Wsparcia z województwa śląskiego ma na celu aktywizację i integrację podopiecznych ośrodków poprzez sport i wspólną zabawę.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: DPS dla Dorosłych w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.