Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

V edycja programu "Decydujesz, pomagamy"

V edycja programu "Decydujesz, pomagamy" Data publikacji: 11 października 2018Do 28 listopada aktywni mieszkańcy naszego miasta oraz organizacje społeczne mogą zgłaszać swoje projekty do programu „Decydujesz, pomagamy”.

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów może być bardzo szeroka i dotyczyć m.in. edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Spośród zgłoszonych do 18 listopada pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych zdecydują mieszkańcy głosując w sklepach organizatora akacji.

Udział w programie jest szansą na pozytywną zmianę swojego najbliższego otoczenia. W ciągu czterech dotychczasowych edycji programu „Decydujesz, pomagamy” sieć sklepów Tesco, słuchając głosów lokalnych społeczności, wsparła 815 projektów, przekazując na ich realizację ponad 3 mln złotych.

W IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” do organizacji społecznych w województwie śląskim trafiły granty o łącznej puli 144 000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 48 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

Honorowy patronat nad V edycją programu „Decydujesz, pomagamy” objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Autor: ww
Zdjęcia: Materiały organizatorów

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.