Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców węgla

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców węgla Data publikacji: 10 grudnia 2019Kupiłeś węgiel z legalnego źródła, a mimo to masz podejrzenia, że zostałeś oszukany? Zgłoś tę sprawę służbom, które pomogą rozprawić się z nieuczciwym sprzedawcą.

Po serii sygnałów świadczących o tym, że na jednym z bytomskich składów mógł być sprzedawany złej jakości węgiel, Urząd Miejski w Bytomiu uruchomił specjalny numer telefonu: 32 283 63 40, pod który można zgłaszać informacje o nieuczciwych procederach.

Taka sytuacja przytrafiła się jednej z mieszkanek naszego miasta, która zakupiła węgiel na jednym z bytomskich składów. Opał do złudzenia przypominał węgiel, choć prawdopodobnie były to odpady w postaci bryłek smoły, materiały nasączone podejrzaną substancją.

Przedsiębiorca, który wprowadza węgiel do obrotu powinien posiadać dokument potwierdzający spełnienie przez węgiel odpowiednich norm przewidzianych w prawie dla paliw stałych.

Podkreślam, że sprzedający ma obowiązek przekazać kupującemu węgiel kopię takiego świadectwa. To bardzo ważne, by mieć taki certyfikat, który wraz z dowodem zakupu, będzie argumentem w walce z nieuczciwym sprzedawcą - mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Trzeba pamiętać, że jeśli zostaliśmy oszukani, o sprawie niezwłocznie należy powiadomić policję. Ważne jest, aby mieć paragon lub fakturę zakupu węgla oraz certyfikat. Kwestia składu, w którym mogło dojść do nielegalnego procederu jest obecnie sprawdzana.

Autor: AK
Zdjęcia: www. gospodarka.dziennik.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.