Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2019, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Monitoring GPR. W jakim kierunku powinny pójść zmiany?

Śródmieście powinno być wizytówką miasta i tam należy zintensyfikować działania rewitalizacyjne - wynika z raportu monitoringu Gminnego Programu Rewitalizacji. Po dwóch latach od przyjęcia GPR-u miasto sprawdza, czy założone wcześniej cele odnowy były właściwe i czy przynoszą one spodziewane efekty.

Jaśniej w Bytomiu: 2230 lamp ulicznych przejdzie modernizację

Bytom rozpoczyna projekt modernizacji oświetlenia drogowego, w ramach którego aż 2230 miejskich opraw zostanie wymieniona na energooszczędne oświetlenie LED-owe. W parku, na ulicach i placach Bytomia będzie jaśniej i bezpieczniej. Spadną też rachunki za energię elektryczną – zużycie prądu może zmniejszyć się nawet o połowę!

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga kierowcy! Rozpoczął się kolejny etap remontu Al. Jana Pawła II

Uwaga kierowcy! Rozpoczął się kolejny etap remontu Al. Jana Pawła II Data publikacji: 12 września 2018Zmiany w organizacji ruchu drogowego czekają kierowców korzystając z Al. Jana Pawła II. Dzisiaj, 12 września rozpoczął się kolejny etap przebudowy tej ważnej drogi łączącej Rozbark i osiedle Arki Bożka z Piekarami Śląskimi.

Przypomnijmy, że za około 2,2 mln zł przebudowana zostanie Al. Jana Pawła II na odcinku około 650 metrów pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kamieńską a skrzyżowaniem z ul. Kędzierzyńską. W ramach prac wzmocniona zostanie konstrukcja korpusu drogowego, wymienione bariery energochłonne oraz zamontowane nowe bariery dwustronne.

Kolejny etap prac przewiduje zamknięcie dla ruchu jezdni w kierunku Chorzowa. Przejazd będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni prowadzącej w kierunku Piekar Śląskich.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.
 
Przebudowa Al. Jana Pawła II ma się zakończyć w październiku.


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.