Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga kierowcy i pasażerowie! Utrudnienia podczas Tour de Pologne w Bytomiu

Uwaga kierowcy i pasażerowie! Utrudnienia podczas Tour de Pologne w Bytomiu Data publikacji: 1 sierpnia 2019Utrudnienia drogowe w Bytomiu związane z organizacją 4 sierpnia br. wyścigu kolarskiego 76. Tour de Pologne UCI World Tour

W związku z przejazdem 4 sierpnia 2019 roku wyścigu kolarskiego 76. Tour de Pologne UCI World Tour przez następujące ulice Bytomia: al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Dworska, ul. Powstańców Śląskich, ul. Sandomierska, ul. Witczaka, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, ul. Kwietniewskiego, ul. Wrocławska, ul. Kolejowa, ul. Plac Wolskiego, ul. Łagiewnicka, ul. Świętochłowicka, ul. Św. Piotra, ul. Tulipanów.
 
Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że w godzinach od 14:30 do 17:00 zostaną one całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów, w związku z powyższym nastąpi w wymienionych godzinach zmiana organizacji ruchu linii autobusowych i tramwajowych.

Tymczasowy przystanek zostanie zlokalizowany przy ul. Tarnogórskiej dla autobusów nadjeżdżających z Miechowic do Centrum, które będą kursowały na skróconej trasie  do ul. Tarnogórskiej, z przebiegiem ulicami: Wrocławską, Chrzanowskiego, Tarnogórską, Aleja Legionów, Olimpijską i Łużycką, jak również dla linii nadjeżdżających z kierunku Tarnowskich Gór z przejazdem ulicami: Strzelców Bytomskich, Chrzanowskiego, Tarnogórską i Aleją Legionów.

Nastąpi również skrócenie tras dla linii nadjeżdżających do Centrum od strony Bobrka i Szombierek, które będą dojeżdżać w ww. godzinach do Szybu Krystyna (dawniej Kopalni „Szombierki” – okolice marketu Kaufland).

Utrudnienia drogowe w dniu 4 sierpnia będą występować w wielu miastach naszej aglomeracji, dlatego prosimy o wzięcie pod uwagę występujących wówczas utrudnień drogowych podczas planowania pilnych wyjazdów. W tym dniu tworzenie się zatorów drogowych będzie nieuniknione, jak również wiele linii komunikacji miejskiej może mieć poważne opóźnienia.

Warto dodać, że w stosunku do lat ubiegłych nastąpi także zmiana kursowania linii tramwajowych. Na trasie pl. Sikorskiego - Chorzów - Katowice z uwagi na prowadzone przebudowy torowisk nie będzie także kursowała komunikacja zastępcza realizowana autobusem linii T-19. Ponadto nie będą kursowały linie tramwajowe 7,5,30, 9. Natomiast na odcinkach od ul. Wrocławskiej do pl. Sikorskiego oraz od Stroszka do placu Sikorskiego powinna bez przeszkód funkcjonować komunikacja tramwajowa realizowana obecnie liniami nr 46 i 49.

Szczegółowy plan związany z kursowaniem poszczególnych linii będzie dostępny na stronie organizatora komunikacji publicznej ZTM - www.metropoliaztm.pl

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.radio90.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.