Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa? Data publikacji: 18 marca 2020Jeśli wróciłeś/aś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś/aś za granicą kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie koronawirusem natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu działa całodobowa infolinia na temat koronawirusa. Informacje można uzyskać po numerami telefonów:

605 745 817,

609 582 303,

695 025 532,


jak również w ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00 pod nr 32 397 66 65 (centrala, która łączy z pracownikami Inspekcji Sanitarnej) – infolinie Państwowej Inspekcji Sanitarnej obejmują tematykę przeciwdziała i zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI W CIĄGU OSTATNICH 14 DNI PRZEBYWAŁEŚ/AŚ NA OBSZARACH OBJĘTYCH WIRUSEM BĄDŹ MIAŁEŚ/AŚ KONTAKT Z OSOBĄ ZARAŻONĄ I MASZ OBJAWY KORONAWIRUSA, TJ.: OSTREJ INFEKCJI DRÓG ODDECHOWYCH:
- GORĄCZKA > 380C,
- KASZEL,
- DUSZNOŚCI

POWINIENEŚ TRAFIĆ DO ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO LUB OBSERWACYJNO – ZAKAŹNEGO.


Pamiętaj jeśli zostanie zdiagnozowane zakażenie koronawirusem, osoba taka zostanie hospitalizowana lub odizolowana w warunkach domowych. Oznacza to również, że taka osoba otrzymuje zwolnienie lekarskie i nie musi ubiegać się o „L-4” u swojego lekarza rodzinnego.


Warto dodać, że:
1. Jeśli osoba poddana kwarantannie otrzyma wynik ujemny – może zostać zwolniona z odbywania kwarantanny;
2. Jeśli osoba poddana kwarantannie otrzyma wynik dodatni – będzie hospitalizowana lub poddana izolacji w warunkach domowych.

Przypomnijmy, że kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych, dlatego apelujemy o ścisłe przestrzeganie zasad kwarantanny.

Jednocześnie informujemy, że osoby, u których nie występują charakterystyczne objawy koronawirusa oraz nie miały kontaktu z osobą zarażoną lub podejrzewającą zachorowanie na koronawirusa POWINNY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI KONTAKTOWAĆ SIĘ Z PORADNIAMI PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ w swoim miejscu zamieszkania. Podczas rozmowy telefonicznej "TELEPORADA" powinna być przeprowadzona ANKIETA WSTĘPNA KWALIFIKACJI w kierunku zakażenia koronawirusem.

Każdemu pacjentowi, bez cech infekcji, zgłaszającemu chęć wizyty u lekarza, przychodnie POZ udzielają TELEPORADY, a tylko w sytuacjach nadzwyczajnych pacjenci mogą zostać umówieni na wizytę o wskazanej godzinie. Warto podkreślić, że lekarz udzielający TELEPORADY na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta ma możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego oraz e-recepty ( w tym osobom przewlekle chorym).

Wykaz poradni POZ na terenie Bytomia wraz z numerami telefonów dostępny jest TUTAJ

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.pixabay.com/Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.