Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2020, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Utrudnienia komunikacyjne w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w Katowicach

Utrudnienia komunikacyjne w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w Katowicach Data publikacji: 9 sierpnia 2019Pasażerów komunikacji miejskiej, którzy w najbliższych dniach będą próbować dojechać do centrum Katowic czekają poważne utrudnienia komunikacyjne. Będą one związane z przygotowaniami i obchodami Święta Wojska Polskiego w Katowicach.

W najbliższych dniach /w nocy z 9 na 10 sierpnia, a także wieczorem /14 sierpnia/ oraz 15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego część linii tramwajowych i autobusowych zostanie zawieszona, innym skrócone lub zmienione zostaną trasy. Uruchomione zostaną także specjalne połączenia, które umożliwią bezpłatny dojazd i powrót z defilady wojskowej.

Niedawno komunikacja miejska w naszym regionie musiała zostać dostosowana do wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tym razem w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w Katowicach czekają kierowców i pasażerów kolejne utrudnienia drogowe i komunikacyjne.  

Przy okazji takich wydarzeń po prostu musimy dostosowywać się do planów organizatorów. Dążymy do tego, aby utrudnienia minimalizować, ale skala nadchodzącego wydarzenia ponownie jest bardzo duża – mówi rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek. Przepraszamy pasażerów za wszelkie niedogodności. Niestety są one niezależne od nas – dodaje Michał Wawrzaszek.

W związku z próbą generalna oraz uroczystością główną „Defilady z okazji Święta Wojska Polskiego” organizowaną przez Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewodę Śląskiego i Prezydenta Miasta Katowice zmieniony zostanie ruch prawie 70 linii autobusowych i 12 tramwajowych.

Wyłączony z ruchu kołowego obszar jest na tyle duży, że warto podróż zaplanować przed wyjściem z domu. Ze szczegółami można zapoznać się m.in. na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię. Informacje będą też w najważniejszych miejscach udzielać informatorzy – wskazuje Wawrzaszek.

Pierwsze zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej z okazji defilady będą obowiązywać od 9 sierpnia od godz. 19.00 do 10 sierpnia do godz. 11.00. Wówczas organizatorzy wydarzenia zaplanowali próbę generalną. Z kolejnymi utrudnieniami pasażerowie będą musieli się liczyć 14 sierpnia od godz. 19.00 oraz 15 sierpnia do godziny 18.00. W terminach tych z ruchu kołowego wyłączone zostaną rejony alej Korfantego i Roździeńskiego oraz ulic Chorzowskiej, Bagiennej, ronda gen. Jerzego Ziętka oraz tunelu pod katowickim rondem. Ruch tramwajów zostanie wstrzymany na odcinkach od katowickiego Rynku przez rondo gen. Jerzego Ziętka do Stadionu Śląskiego oraz przez pętlę Słoneczną do Siemianowic Śląskich.

Od rynku w Chorzowie do Placu Wolności w Katowicach kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona numerem T-6. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi także dodatkowe kursy, które mają ułatwić zainteresowanym dojazd na defiladę. Dodatkowe połączenia będą realizowane 15 sierpnia na liniach tramwajowych 7, 15 i 20, autobusowych 297, 632, 820 i 840 oraz specjalnych, bezpłatnych oznaczonych S1 i S2. Te ostatnie będą zapewniać dojazd z parkingów zlokalizowanych przy centrum handlowym Silesia City Center oraz sklepów IKEA i Agata.

Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronie internetowej organizatora przewozów w zakładce Rozkład jazdy – Komunikaty

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.radio90.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.