Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Usunięto składowisko nielegalnych odpadów w Miechowicach

Usunięto składowisko nielegalnych odpadów w Miechowicach Data publikacji: 9 stycznia 2019Odpady różnego pochodzenia między innymi po stolarce drzwiowej i okiennej, styropianie oraz płytach meblowych, które zalegały w Miechowicach, dzięki interwencji pracowników PEC-u i strażników miejskich zostały usunięte.

Odpady zostały zauważone przez pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz strażników miejskich, którzy prowadzili w tym rejonie patrol interwencyjny. Dzięki szybkiej interwencji udało się ustalić zarządcę terenu, zobowiązując go jednocześnie do usunięcia nielegalnych odpadów. Śmieci, wśród których były między innymi styropiany, płyty meblowe oraz pozostałości po stolarce drzwiowej i okiennej zostały właśnie usunięte, a teren uprzątnięty.

Podejmujemy wszystkie możliwe działania, aby zapobiegać zwożeniu do naszego miasta kolejnych ton śmieci. W przypadku zaś kiedy służby miejskie wykryją nielegalne składowiska odpadów, dążymy do ustalenia, kto jest za nie odpowiedzialny, aby jak najszybciej zostały one usunięte – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Warto dodać, że w ostatnim czasie /3 stycznia/ prezydent Bytomia umorzył postępowanie w sprawie wydania zezwolenia na zbieranie odpadów przy ul. Szyby Rycerskie. W grudniu 2018 roku prezydent wygasił dwie decyzje na zbieranie i przetwarzanie odpadów przy ul. Szyby Rycerskie, a 21 listopada cofnął udzielone zezwolenie na przetwarzanie odpadów przy ul. Przemysłowej. Z kolei w walce z nielegalnym procederem zwożenia odpadów na Bobrek ma pomóc również rozbudowany monitoring miejski /ul. Konstytucji, Baczyńskiego i Pasteura/, a także wprowadzona 13 grudnia zmiana organizacji ruchu na ul. Pasteura w Bobrku, która powinna zredukować napływ śmieci uciążliwych dla mieszkańców Bobrka.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum - Straż Miejska w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.