Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Urząd Stanu Cywilnego

czym się zajmuje.jpgCzym zajmuje się Urząd Stanu Cywilnego?

Urząd Stanu Cywilnego rejestruje urodzenia, małżeństwa i zgony oraz wszystkie zmiany w aktach stanu cywilnego, mające wpływ na stan cywilny osoby wynikające z postanowień i wyroków sądów, decyzji administracyjnych i przewidzianych prawem oświadczeń stron.



 


usc_mapka.jpgInformacje ogólne

Urząd Stanu Cywilnego
ul. Stanisława Olejniczaka 22
41 - 902 Bytom
(wejście do budynku od ul. Adama Didura)

Czytaj więcej
 




Co i jak można załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego:



Bożena Synecka (główny specjalista)
Iwona Luks (inspektor)
I piętro, pokój 4
tel. (32) 77 98 612
e - mail: bsynecka@um.bytom.pl


Izabela Haberla (główny specjalista)
Dominika Chryst (inspektor)
I piętro, pokój 5
tel. (32)77  98 609
e - mail: ihaberla@um.bytom.pl
e - mail: dchryst@um.bytom.pl

Przyjmowanie klientów w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek.

Zawarcie małżeństwa przed kierownikiem usc. Przyjęcie oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński

Wydawanie zaświadczeń stwierdzających brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa
(małżeństwo wyznaniowe ze skutkiem cywilnoprawnym)

Wydawanie zaświadczeń o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą

Wydawanie zaświadczeń potwierdzających wyznaczenie terminu zawarcia małżeństwa

Przyjęcie oświadczenia o powrocie do poprzednio używanego nazwiska

Wydawanie decyzji o zmianie imienia i nazwiska



Elżbieta Mrożek (zastępca kierownika)
I piętro, pokój 5
tel. (32)77 98 609
e - mail: emrozek@um.bytom.pl

Prostowanie aktów stanu cywilnego - sprostowanie oczywistych błędów pisarskich

Odtworzenie aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu

Wpisywanie (umiejscowienie, transkrypcja) zagranicznych aktów stanu cywilnego

Uzupełnianie treści aktów stanu cywilnego




Agata Stiller (starszy specjalista)
Aleksandra Pawlica
(podinspektor)
parter, pokój kierownika
tel. (32)77 98 606
e - mail: astiller@um.bytom.pl
e- mail: apawlica@um.bytom.pl

Rejestracja zgonów




Mirosława Gacmanga (inspektor)
Agnieszka Lubich (inspektor)

Piotr Miemiec (inspektor)
I piętro, pokój 2
tel. (32)77 98 604,605
e - mail: mgacmanga@um.bytom.pl
e - mail: alubich@um.bytom.pl
e - mail: pmiemiec@um.bytom.pl


Wydawanie odpisów skróconych, zupełnych i wielojęzycznych oraz zaświadczeń z ksiąg i kserokopii z akt zbiorowych




Beata Golomb-Ryńska (główny specjalista)
parter, pokój kierownika
tel. (32)77 98 616
e - mail: bgolomb@um.bytom.pl

Przyjmowanie wniosków o nadanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medali za długoletnie pożycie małżeńskie




Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.