Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Upamiętnią twórcę bytomskiego judo

Upamiętnią twórcę bytomskiego judo Data publikacji: 29 października 2018To jedna z najważniejszych imprez judo w południowej Polsce, która dla wielu młodych judoków i judoczek jest szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności. 10 listopada już po raz piąty odbędzie się w Bytomiu Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego będący jednocześnie Otwartym Pucharem Polski Juniorek i Juniorów w Judo.

Memoriał rozgrywany jest w naszym mieście od 2014 roku w Hali na Skarpie, która nosi imię Józefa Wiśniewskiego - wybitnego judoki, organizatora judo w Bytomiu, za czasów którego Czarni Bytom odnosili największe sukcesy w kraju i na całym świecie. Zawody co roku przyciągają setki młodych judoków i judoczek. Turniej jest szansą dla młodych adeptów judo, którzy dzięki właśnie takim imprezom zdobywają cenne doświadczenie, jak również ważne punkty do klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski.

Zapraszamy w sobotę, 10 listopada do Hali na Skarpie przy ul. Frycza – Modrzewskiego. Początek imprezy o 10.00 – wstęp wolny.

Bytomski turniej ma tytuł oraz rangę Otwartego Pucharu Polski i organizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Judo. To także impreza upamiętniająca jednego z najwybitniejszych trenerów i działaczy judo w Polsce – Józefa Wiśniewskiego. To właśnie Wiśniewski jest ojcem bytomskiego judo, w którym największe sukcesy święcił Waldemar Legień – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku i w Barcelonie w 1992 roku. Nawet po zakończeniu kariery trenerskiej, Józef Wiśniewski pozostał wierny judo oraz Czarnym Bytom. W 1994 roku został Prezesem Polskiego Związku Judo, przyczyniając się do dalszego rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Józef Wiśniewski zmarł 14 stycznia 2014 roku. W dowód jego zasług dla bytomskiego sportu, bytomscy radni podjęli decyzję o nadaniu Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach imienia Józefa Wiśniewskiego.

Organizatorami V Memoriału Józefa Wiśniewskiego są: GKS Czarni Bytom, zaś partnerami wydarzenia – Urząd Miejski w Bytomiu, Urząd Marszałkowski w Katowicach oraz Śląski Związek Judo.
Memoriał.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.