Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Upamiętnią Andrzeja Motykę

Upamiętnią Andrzeja Motykę Data publikacji: 9 kwietnia 2014Był wychowankiem Silesii Miechowice. Zagrał kilkadziesiąt spotkań w ekstraklasie w barwach Szombierek Bytom, a następnie był trenerem grup młodzieżowych. Mowa o Andrzeju Motyce, który zmarł tragicznie w 2011 roku. W najbliższą sobotę, 12 kwietnia w Hali na Skarpie po raz drugi zostanie rozegrany turniej piłkarski upamiętniający bytomskiego zawodnika.

Memoriał pamięci Andrzeja Motyki to nie tylko rozgrywki piłkarskie, ale także świetna zabawa. Zawody o 9.00 rozpoczną się turniejem piłkarskim, w którym wezmą udział zespoły: GKS Katowice, Orła Miedary, Polonii Bytom, Silesii Miechowice i Szombierek Bytom. Na imprezie nie zabraknie także pojedynków, w których zagrają rodzice i uczniowie szkół podstawowych, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz drużyna oldbojów Szombierek Bytom i Jacka Gorczycy.

Sobotni turniej to szansa na przypomnienie postaci Andrzeja Motyki, wspaniałego sportowca, który swoje życie poświęcił piłce nożnej. Swoją przygodę rozpoczął w wieku 7 lat w Silesii Miechowice. Z juniorami Górnika Zabrze zdobył w 1989 roku Mistrzostwo Polski. Później na wiele lat związał się z Szombierkami Bytom, w którego barwach rozegrał 29 spotkań w ekstraklasie. Po odejściu z zespołu Zielonych kontynuował karierę piłkarską między innym w: Polonii Łaziska Górne, Aluminium Konin czy niemieckim TSV Emmelshausen. Cały czas pozostawał jednak związany z Szombierkami Bytom jako trener grup młodzieżowych. Andrzej Motyka zmarł po ciężkiej chorobie w 2011 roku.

Organizatorami imprezy są: Liga Kobiet Nieobojętnych, Szkoła Podstawowa nr 44 oraz Jacek Gorczyca, zaś patronat nad memoriałem objął prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Autor: Tomasz Sanecki

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.