Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uniwersytet Dziecięcy w Bytomiu

Data publikacji: 8 lipca 2016Wraz z nowym rokiem akademickim rusza w Bytomiu Uniwersytet Dziecięcy. Podczas zajęć mali studenci zgłębiają tajniki nauki, biorąc udział w licznych pokazach i wykładach. Spotkania adresowane będą do dzieci w wieku 6-12 lat, które nie boją się zadawać pytań.

Bytomski Uniwersytet Dziecięcy to wykłady, pokazy naukowe, spotkania z ciekawymi ludźmi i konkursy. Celem jest zainspirowanie dzieci do zgłębiania własnych zainteresowań oraz pokazanie im różnorodności świata badań. Ideą nie jest nauka konkretnego przedmiotu, ale sam fakt zadawania pytań i uzyskiwania na nie odpowiedzi. Uczestnicy dowiedzą się, że zdobywanie wiedzy jest fascynującą przygodą. Duży nacisk położony zostanie na przedmioty związane ze zjawiskami meteorologicznymi, chemicznymi, fizycznymi czy zagadnieniami dotyczącymi muzyki, geografii, kultury i biologii.

Zajęcia w ramach Bytomskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbywać się będą w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu przy ul. Powstańców Śląskich 10 w godzinach dopołudniowych w soboty. Ruszają w październiku.

Z inicjatywą utworzenia Uniwersytetu Dziecięcego w Bytomiu wyszła Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Naszą rolą jest koordynacja działań ze strony miasta oraz wsparcie promocji projektu na terenie Bytomia, szczególnie w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach – mówi Wioletta Kazior-Klimowicz z Wydziału Edukacji UM Bytom.

Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronie: www.uniwersytetdzieciecy.humanitas.edu.pl.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Biuro Uniwersytetu Międzypokoleniowego, pokój 010, Wyższa Szkoła Humanitas, ul. Kilińskiego 43, 41-200 Sosnowiec, e-mail: sud@humanitas.edu.pl, tel.: 600 105 578.

Autor: ww

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.