Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lato w mieście 2020

W tegoroczne wakacje wchodzimy zmęczeni epidemią,  spragnieni słońca i często z pokrzyżowanymi planami urlopowymi. Z pomocą przychodzi letni kalendarz imprez przygotowany z myślą o tych, którzy wakacje spędzą w Bytomiu.

Miejska Bibliotek Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Universe dla Julii

Universe dla Julii Data publikacji: 30 listopada 2019Universe - jeden z najpopularniejszych polskich zespołów, wystąpi 12 stycznia w Beceku. Będzie to impreza charytatywna, z której dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację małej Julii. Bilety są już w sprzedaży.

Julia Szczerba przyszła na świat półtora miesiąca temu. Dziewczynka cierpi na hemimelię strzałkową - bardzo rzadką chorobę spowodowaną brakiem kości strzałkowej. Jej brak powoduje deformację stopy, nieprawidłowe ułożenie, niejednokrotnie wykrzywienie kości piszczelowej oraz skrócenie kończyny.

W Polsce tylko w dwóch ośrodkach próbuje się pomagać dzieciom z tym schorzeniem - w Poznaniu i Otwocku. W przypadku wrodzonego braku kości piszczelowej i strzałkowej możliwa jest tylko amputacja i dalsze protezowanie kończyny. Dlatego rodzice dziewczynki marzą o dostaniu się do Paley Institute w USA.

To tam zespół doświadczonych ekspertów na czele z dr Drorem Paley’em zajmuje się leczeniem najbardziej złożonych schorzeń ortopedycznych u dzieci. Koszty takiej operacji przewyższają jednak możliwości rodziców małej Julki, a szalenie ważne jest, aby została ona wykonana jak najszybciej, najlepiej między 18. a 24. miesiącem życia dziecka. Koszty operacji są bardzo wysokie - wynoszą ponad milion złotych. Więcej na: pomocdlajulki.pl.

Podczas styczniowego koncertu Razem dla Julki, wystąpi Univers. Od 1981 roku zespół wydał 14 płyt, nagrał ponad 150 piosenek, w tym znane polskie standardy, takie jak „Wołanie przez ciszę”, „W perły zmienić deszcz” czy „Tacy byliśmy”. Grupa zagrała tysiące koncertów w Polsce, Europie i obu Amerykach. W Beceku zagra też Coria, polska grupa rockowa młodego pokolenia, która na swoim koncie ma 3 studyjne albumy. Zespół grał koncerty między innymi przed takimi zespołami jak Europe, Soundgarden, Eric Clapton. Występował na festiwalu Orange Warsaw Festival.

Organizatorem koncertu jest Seven Hotel oraz Bytomskie Centrum Kultury. Patronat nad imprezą objął prezydent Mariusz Wołosz. Więcej na: becek.pl.
Pink and Yellow Icons Margarita Day Facebook Event Cover (1).jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.