Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

Z pomocą poszkodowanym w wybuchu gazu

Trwa liczenie strat  po sobotnim wybuchu gazu przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy, których dotknęła tragedia nie są jednak sami. Z pomocą ruszyło Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, które uruchomiło subkonto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych rodzin. 

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uhonorowano Bytomiankę Lata

Uhonorowano Bytomiankę Lata Data publikacji: 2 lipca 2019Dorota Siebiata-Tomczyk całe swoje życie prywatne i zawodowe związała z naszym miastem. Inicjatorka i koordynatorka Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa, odebrała wczoraj /1 lipca/ tytuł Bytomianki Lata.

Podczas imprezy w Klubie Garnizonowy Sił Powietrznych, gratulacje złożyli laureatce m.in. wiceprezydent Michał Bieda, bytomscy radni, szefowa Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej prof. Anita Olejek oraz senator prof. Andrzej Misiołek, który wygłosił laudację na cześć laureatki.

Laureatka wyróżnienia przyznawanego przez Ligę Kobiet Nieobojętnych, od 38 lat związana jest ze Szpitalem Specjalistycznym nr 2, gdzie pracuje na Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologiczne (wchodzącym obecnie w skład Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu w Bytomiu).

W 2007 roku w Katedrze i Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej bytomskiego szpitala utworzono Bytomską Szkołę Świadomego Rodzicielstwa, która m.in. zajmuje się pomocą psychologiczną i emocjonalną dla pacjentek i ich rodzin. Pieczę nad tą inicjatywą powierzono Dorocie Siebiacie - Tomczyk.

Jak czytamy w rekomendacji, praca z kobietą spodziewającą się dziecka jest dla pani Doroty szczególnego rodzaju misją. Jako pielęgniarka ma świadomość, że jej obecność przy drugim człowieku jest bardzo ważna, bowiem czasem pacjentka bardziej niż leczenia potrzebuje ludzkiego serca i solidarności.

Dorota Siebiata-Tomczyk już na początku swojej kariery zawodowej wykazywała się szczególną aktywnością, biorąc udział m.in. w otwarciu pierwszej położniczej izby przyjęć pod kierownictwem prof. dra hab. n.med. Jacka Rzempołucha. Została także najmłodszą w historii szpitala oddziałową na Oddziale Ginekologii Położniczej.

By móc pracować z pacjentkami na najwyższym poziomie, laureatka stale rozwija i poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Zgłębia nurt psychologii behawioralno-poznawczej kierunkowanej na wsparcie kobiet onkologicznych. Współpracuje z Teatrem Ruchu i Tańca Rozbark w zakresie zajęć terapeutycznych w klinice przyszpitalnej oraz z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego przy organizacji praktyk studenckich na oddziale ginekologicznym i położniczym.

Jak podkreślano podczas wczorajszej uroczystości, działania Doroty Siebiaty -Tomczyk zdecydowanie wykraczają poza standardowe obowiązki służbowe, a ich efektem jest przygotowanie przyszłych rodziców do pełnienia świadomych ról wychowawczych, zwiększenie wiedzy o rozwoju fizjologicznym i psychicznym dziecka oraz przeciwdziałanie zaburzeniom emocjonalnym.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.