Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 listopada 2019, Renata, Witold, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Uczniowie pisali kartki do powstańców warszawskich

Uczniowie pisali kartki do powstańców warszawskich Data publikacji: 5 listopada 2019Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu po raz pierwszy włączyli się do ogólnopolskiej akcji BohaterON, czyli pisania listów do powstańców warszawskich. Oprócz listów, uczniowie wzięli udział w lekcjach poświęconych wybuchowi Powstania Warszawskiego w 1944 roku.

Podczas lekcji uczniowie analizowali fragmenty „Kamieni na szaniec”, słuchali fragmentów „Pamiętnika Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, jak również wykonywali plakaty poświęcone Powstaniu Warszawskiemu oraz stworzyli książeczkę opisującą wydarzenia związane z powstaniem.

„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski w XX wieku. Projekt ma nie tylko charakter edukacyjny, ale również ma wzmacniać poczucie tożsamości narodowej i krzewić postawy patriotyczne.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum SP nr 9

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.