Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2020, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą Data publikacji: 8 maja 2018Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na wielu arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde” nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Nasi rycerze mogą być stawiani za wzór waleczności i rycerskich umiejętności. Mimo że działają dopiero od 2016 roku, w ubiegłym roku ponad 50 razy stawali na podium podczas zawodów i turniejów. Dzięki wsparciu władz Bytomia możemy ich na co dzień spotkać na treningach w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu – Szombierkach. Aktywnie uczestniczą również w licznych pokazach, akcjach nawiązujących do historii naszego kraju, a także przybliżają tradycje związane z rycerstwem.

Więcej na ich temat znajdziecie na oficjalnym fan page Stowarzyszenia TUTAJ

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Daniel Yemet

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.