Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"Twarze" Laskowskiego w Biurze Promocji Bytomia

"Twarze" Laskowskiego w Biurze Promocji Bytomia Data publikacji: 16 stycznia 2017Jego prace charakteryzują się czymś ostrym, wyraźnym, lecz nie dającym się okiełznać. Już jutro /wtorek, 17 stycznia/ o 17.00 w Biurze Promocji Bytomia otwarta zostanie wystawa malarska Jacka Jana Laskowskiego.
 
Jacek Jan Laskowski,  to artysta średniego pokolenia, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Wydzialu Grafiki w Katowicach, którą ukończył w pracowni prof. J. Handermandera w1990 r. Mimo iż mierzy się w malarstwie sztalugowym z wieloma rozmaitymi formami (pejzaż – głównie w laserowej technice olejnej, malarstwo rodzajowe czy grafika), to w środowisku plastycznym jest znany jako „ten od świetnych portretów”.
 
„Twarze” Laskowskiego – to portrety, które stworzył nadając swoim modelom, bardzo często znanym postaciom życia kulturalnego, nowe życie. Artysta nie zdradza, czy realizuje każde portretowe zamówienie, czy starannie wybiera „twarze”, które chce namalować, ale wyraźnie widać, że wszystkie jego prace charakteryzują się, już na pierwszy rzut oka czymś dostrzegalnym, trudnym do opisania „wnętrzem”.
 
Bije ono z wszystkich portretów Laskowskiego – są to ewidentnie fizjonomie ludzi  o „ciekawym wnętrzu” i bogatym bagażu życiowym. Jaki to bagaż, co trapi duszę malowanej postaci – tego nie wiemy. Wiemy jedno – chciałoby się z każdą z tych postaci usiąść w parku na ławce.

Jacek J. Laskowski to artysta z bogatym dorobkiem. Ma na koncie 26 wystaw indywidualnych i uczestniczył 40 prezentacjach zbiorowych. Jego obrazy wzbogacają prywatne kolekcje i muzea nie tylko w Polsce – znaleźć je możemy również w Szwajcarii, Hong Kongu czy Austrii. Wspiera również swoją sztuką wiele aukcji charytatywnych.

Wystawa w Biurze Promocji Bytomia potrwa do 30 stycznia.Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.