Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej waterpolistów za nami

Turniej waterpolistów za nami Data publikacji: 4 listopada 2018WTS Polonia Bytom wygrała XXI Międzynarodowy Turniej o Puchar Niepodległości w Piłce Wodnej Młodzików. W finale nasi zawodnicy pokonali KWWS Aquapark Lwów 9-5!

W rozgrywanym na miejskim basenie krytym w Bytomiu turnieju rywalizowały(w systemie „każdy z każdym) cztery zespoły, gospodarze WTS Polonia Bytom, UKS Neptun Łódź oraz dwie drużyny z Ukrainy – KWWS Aquapark Lwów oraz LSS Lwów. W pierwszym dniu zawodów zmierzyły się zespoły WTS Polonia Bytom - KWWS Aquapark Lviv (wygrana gospodarzy 14-4) i LSS Lviv - UKS Neptun Łódź (wygrana zespołu z Łodzi 5-12). W sobotę rozegrano cztery spotkania: KWWS Aquapark Lviv - LSS Lviv: 14-2, WTS Polonia Bytom - Neptun Łódź: 13-3, KWWS Aquapark Lviv - Neptun Łódź: 16-5, WTS Polonia Bytom - LSS Lviv: 13-2. Tym samym okazało się, że w niedzielnych finałach mieliśmy powtórkę par meczowych z piątku. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały UKS Neptun Łódź - LSS Lwów. Wygrał 9:5 zespół z Polski i zdobył brązowy medal. W wielkim finale zobaczyliśmy zawodników WTS Polonia Bytom i KWWS Aquapark Lwów. Spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem jak wcześniejsze o brązowy medal (9-5). Tym samym zdobywcami złotego medalu podczas XXI Międzynarodowego Turnieju o Puchar Niepodległości w Piłce Wodnej Młodzików została drużyna z Bytomia. Zawodnicy z Ukrainy zajęli zasłużone drugie miejsce i odebrali srebrne medale.

Zakończony dziś turniej jest jedną z imprez towarzyszących wydarzeniom związanym z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.