Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej skata

Turniej skata Data publikacji: 10 marca 2018Podczas wczorajszego 9 marca/ turnieju skata w Suchej Górze swoje umiejętności zaprezentowali miłośnicy tej gry karcianej. W zawodach wzięli udział głównie bytomianie, ale wśród gości nie zabrakło mieszkańców Radzionkowa, Piekar Śląskich czy Tarnowskich Gór. W sumie do stołów zasiadło ponad 20 szkaciorzy.

W tej znanej w naszym regionie grze zawodnicy rywalizowali ze sobą w systemie: 2 serie po 48 rozdań. Mistrzami śląskiego brydża okazali się: Andrzej Czernikarz z Bytomia, który otrzymał również wyróżnienie w kategorii Najlepszy Bytomianin, Zbigniew Szumski również z Bytomia oraz przedstawiciel Tarnowskich Gór – Bernard Warecki. Za zwycięstwo otrzymali dyplomy i puchary.

Cieszę się, że impreza, która przyciąga zapalonych graczy i pasjonatów skata organizowana jest w naszym mieście. To gra szlachetna i towarzyszka, uczy cierpliwości i rachunku prawdopodobieństwa, zmusza do logicznego myślenia, koncentracji i obserwacji tego, co dzieje się na stoliku – powiedział Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Organizatorem zawodów byli: Ruch Autonomii Śląska – Koło Bytom, Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie” oraz bytomskie drużyny skata „Sakop 4 asy” oraz Szombierki Bytom.

Nad imprezą patronat objął Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.