Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

TSL SILESIA SP. Z O.O.

TSL SILESIA SP. Z O.O. Data publikacji: 15 stycznia 2014Firma TSL Silesia Sp. z o.o. została założona w 2003r w Bytomiu. Początkowo zajmowała się głównie obsługą kolejowo-logistyczną kontraktów handlowych z partnerami krajów WNP oraz innych posiadających sieć kolejową o szerokim rozstawie torów.

W kolejnych latach swojej działalności TSL Silesia  uruchomiła oddziały w Sławkowie, Małaszewiczach i Hrubieszowie obsługujące ładunki kolejowe i samochodowe w imporcie oraz eksporcie także w zakresie obsługi celnej.

Organizacja transportu samochodowego na terenie Unii Europejskiej i krajów WNP stała się z czasem samodzielnie i sprawnie działającą komórką firmy. Na stacji Sławków LHS (styk normalnego i szerokiego toru) firma posiada własny punkt składowo- przeładunkowy.

Od września 2010 r. TSL Silesia Sp. z o.o. posiada europejski certyfikat AEO (Authorised Economic Operator) - Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy. Zakłada on wzrost bezpieczeństwa wymiany handlowej z partnerami spoza Unii Europejskiej.

Od 2010 roku firma jest również corocznym laureatem Złotego Certyfikatu Rzetelności.

Coraz większe zainteresowanie dotychczasowych klientów firmy TSL Silesia wysyłkami morskimi, zainicjowało rozpoczęcie działalności również w tym obszarze. Pierwszym krokiem w tym kierunku było podpisanie w 2011r. umowy na wyłączną obsługę rosyjskiego armatora firmy FESCOTransportation Group na terytorium Polski.

W marcu 2013 r. TSL Silesia uruchomiła placówki w Gdyni i Świnoujściu obsługujące masowe dostawy i wysyłki firm o zasięgu globalnym takich, jak: Arcelor Mittal, British Petrolium oraz wysyłki skonteneryzowane innych partnerów. W lipcu 2013 r. uruchomiony został oddział w Szczecinie jako uzupełnienie działalności w obsłudze morskiej na wybrzeżu.

Placówki terenowe firmy zapewniają pełną obsługę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

TSL Silesia należy do grupy średnich przedsiębiorstw. Pracuje w niej ekipa ponad pięćdziesięciu fachowców posługujących się wieloma językami obcymi, co pozwala na sprawną i kompetentną obsługę klientów krajowych i zagranicznych.

Więcej informacji o firmie: http://www.tsl-silesia.com.pl/home.html .Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.