Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Trwają remonty chodników w mieście

Trwają remonty chodników w mieście Data publikacji: 23 czerwca 2020Remonty chodników między innymi przy ulicach: Tysiąclecia, Kossaka, Hlonda, a także obniżenia krawężników, naprawy schodów czy prace brukarskie, mające na celu poprawę jakości chodników. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu realizuje remonty chodników w mieście.

W ostatnich tygodniach:

• na wniosek Stowarzyszenie Podróżnicze Osób Niepełnosprawnych obniżone zostały krawężniki na przejściu dla pieszych przez al. Jana Pawła II, aby ułatwić przemieszczanie się osób niepełnosprawnych, starszych, rodziców z wózkami i małych dzieci;

• wyremontowano chodnik uszkodzony przez samochody przy ulicy Tysiąclecia 41;

• wyremontowano chodnik przy ul. Kossaka od ul. Prusa do nr 15. W ramach prac kostką brukową uzupełnione zostały misy po wyciętych drzewach. Z kolei po drugiej stronie ulicy uzupełnione zostały ubytki i spękane płytki w chodniku;

• naprawiano schody przy ul. Hlonda.

Warto dodać, że w ramach Zabezpieczenia Ruchu Drogowego (ZRD) został utworzony zespół brukarzy, których zadaniem jest usuwanie zapadlisk w chodnikach dla przechodniów, jak również wykonywanie prac brukarskich takich jak: naprawy uszkodzonej kostki brukowej przy fontannach czy korekty obrzeży i nierówności przy nasadzeniach nowych drzew i krzewów na płycie Rynku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum MZDiM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.