Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Trwa remont budynku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Trwa remont budynku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Data publikacji: 11 września 2020Zabytkowy gmach przy ulicy Piekarskiej wygląda coraz ładniej. Prace remontowe mają zakończyć się pod koniec roku.

Bytomski Śląski Uniwersytet Medyczny, który został oddany do użytku w 1894 roku, przechodzi gruntowną modernizację. Obecnie zrealizowano już wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę pokrycia dachu, docieplenie dachu, ocieplenie ściany szczytowej, wymianę obróbek blacharskich oraz wewnętrzne prace budowlano–instalacyjne.

W najbliższych tygodniach w ramach realizowanej inwestycji i prac termomodernizacyjnych planowane jest zagospodarowanie terenu wokół budynku, ocieplenie pozostałej części elewacji, czyszczenie i naprawa elewacji klinkierowej oraz zakończenie prac budowlano-instalacyjnych wewnątrz budynku.

Wykonywane prace remontowe przeprowadzane są z zachowaniem dbałości o budynek i nie powodując zmian trwałych gmachu, w którym w przeszłości mieściła się między innymi Średnia Katolicka Szkoła Żeńska, Państwowe Gimnazjum i Liceum Żeńskie. Zakończenie prac remontowych jest przewidziane na 31 grudnia 2020 roku.

Galeria zdjęć:Autor: LB
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/LB

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.