Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Trwa odnowa słupków drogowych

Trwa odnowa słupków drogowych Data publikacji: 24 marca 2020Ekipy drogowe rozpoczęły odnowę ozdobnych słupków drogowych w centrum miasta. Do tej pory naprawiono słupki na ulicach: Jainty, Browarnianej, Józefczaka, Webera oraz Piastów Bytomskich.

Śródmieście jest sercem i wizytówką miasta, dlatego zależy nam, żeby elementy infrastruktury, na które składają się słupki drogowe były kompletne i estetyczne - mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Na wielu słupkach brakowało zakończeń – kul ozdobnych, co powodowało, że wyglądały na uszkodzone, nieestetyczne. Braki są obecnie uzupełnianie przez dospawanie kul. W wielu miejscach słupki są krzywe, wymagają wyprostowania i odmalowania. Prace malarskie rozpoczną się, kiedy wzrosną temperatury także w nocy i nad ranem. Wiosną wracamy także do malowania żółtych barier ochronnych, które rozpoczęliśmy w zeszłym roku, co także spowoduje, że śródmieście Bytomia wyładnieje - mówi Paweł Wittich.

Malowanie słupków i barierek, ich prostowanie realizują pracownicy Zabezpieczenia Ruchu Drogowego MZDiM. Prosimy mieszkańców o dbałość o słupki i barierki drogowe. Obserwujemy sytuacje, że kierowcy wykonują manewry zbyt blisko słupków i barierek, uderzając w nie, Przypominamy, że słupki i barierki nie są urządzeniami do zabawy.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum MZDiM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.