Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budowa hali lodowiska idzie pełną parą

Budowa nowej hali lodowiska nie tylko idzie zgodnie z planem, ale wiele prac jest wykonanych już z wyprzedzeniem, dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Sportu z prośbą o przesunięcie środków związanych z dofinansowaniem tej inwestycji z 2021 i 2022 na 2020 rok – mówi Adam Fras zastępca prezydenta Bytomia.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Trwa nabór wniosków do programów "Sport wszystkich dzieci" oraz Programu "Klub"

Trwa nabór wniosków do programów "Sport wszystkich dzieci" oraz Programu "Klub" Data publikacji: 28 listopada 2019Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabory wniosków do dwóch programów, z których można pozyskać pieniądze m.in.: na organizację imprez sportowych dzieci i młodzieży, wspieranie sportu wśród najmłodszych czy wsparcie dla małych i średnich klubów.

Nabór wniosków do Programu „Sport Wszystkich Dzieci” prowadzony jest w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Na jego realizację w 2020 roku przeznaczono kwotę 49 mln zł.

Nabór wniosków dotyczy trzech zadań:
1. Projekt „Lokalny Animator Sportu” – 23 000 000 zł.
• Wnioski należy składać do dnia 6 grudnia 2019 r.
• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 3 stycznia 2020 r.

2. Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży – 10 000 000 zł.
• Wnioski należy składać do dnia 20 stycznia 2020 r.
• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 20 marca 2020 r.

3. Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe – 16 000 000 zł.
• Wnioski należy składać do dnia 20 stycznia 2020 r.
• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 10 marca 2020 r.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ

Z kolei do programu „Klub” można składać wnioski do 15 marca. Program „Klub” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Dofinansowanie może pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W edycji 2020 Ministerstwo Sportu na ten cel przeznaczyło kwotę w wysokości 40 mln zł.

Kwota dofinansowania wynosi:
    • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
    • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Uwaga! Ocenie podlegać będą wnioski wraz z załącznikami złożone w elektronicznym systemie AMODIT. Termin składania wniosków potrwa do 15 marca 2020 roku, natomiast ich rozpatrzenie nastąpi nie później niż do 15 maja 2020 r.

Więcej informacji o programie TUTAJ

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.