Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zobacz, jak będzie wyglądało nowe lodowisko w Bytomiu

Nowoczesne, funkcjonalne, ekonomiczne, ale przede wszystkim dające poczucie komfortu hokeistom, hokeistkom, amatorom łyżwiarstwa i kibicom. Takie będzie nowe lodowisko, które powstanie w Bytomiu przy ul. Pułaskiego. Prace budowlane już się rozpoczęły, a do końca tego roku nad płytą lodowiska ma stanąć dach.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Trwa nabór wniosków do programów "Sport wszystkich dzieci" oraz Programu "Klub"

Trwa nabór wniosków do programów "Sport wszystkich dzieci" oraz Programu "Klub" Data publikacji: 28 listopada 2019Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabory wniosków do dwóch programów, z których można pozyskać pieniądze m.in.: na organizację imprez sportowych dzieci i młodzieży, wspieranie sportu wśród najmłodszych czy wsparcie dla małych i średnich klubów.

Nabór wniosków do Programu „Sport Wszystkich Dzieci” prowadzony jest w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Na jego realizację w 2020 roku przeznaczono kwotę 49 mln zł.

Nabór wniosków dotyczy trzech zadań:
1. Projekt „Lokalny Animator Sportu” – 23 000 000 zł.
• Wnioski należy składać do dnia 6 grudnia 2019 r.
• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 3 stycznia 2020 r.

2. Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży – 10 000 000 zł.
• Wnioski należy składać do dnia 20 stycznia 2020 r.
• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 20 marca 2020 r.

3. Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe – 16 000 000 zł.
• Wnioski należy składać do dnia 20 stycznia 2020 r.
• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 10 marca 2020 r.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ

Z kolei do programu „Klub” można składać wnioski do 15 marca. Program „Klub” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Dofinansowanie może pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W edycji 2020 Ministerstwo Sportu na ten cel przeznaczyło kwotę w wysokości 40 mln zł.

Kwota dofinansowania wynosi:
    • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
    • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Uwaga! Ocenie podlegać będą wnioski wraz z załącznikami złożone w elektronicznym systemie AMODIT. Termin składania wniosków potrwa do 15 marca 2020 roku, natomiast ich rozpatrzenie nastąpi nie później niż do 15 maja 2020 r.

Więcej informacji o programie TUTAJ

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.