Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Trwa nabór wniosków do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

Trwa nabór wniosków do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego Data publikacji: 5 sierpnia 2019Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie mogą decydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. W lipcu ruszył bowiem nabór wniosków do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego i będzie trwał do 10 września.

Wystarczy mieć dobry pomysł i znaleźć 50 mieszkańców Bytomia, którym pomysł też się spodoba. Potem pozostaje tylko zgłoszenie projektu, oczekiwanie na ocenę formalną i emocjonujące głosowanie, w wyniku którego wyłonione zostaną najlepsze propozycje. W ten sposób bytomianie mogą zmienić swoje otoczenie przy pomocy Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Powodzenie realizacji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zależy od zaangażowania i pomysłów mieszkańców. Liczymy na aktywność bytomian i wierzymy, że inicjatywa ta będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem
– mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Zgłaszane do budżetu obywatelskiego projekty nie muszą dotyczyć tylko inwestycji i remontów, mogą być związane także np. z organizacją wydarzeń. W nowym rozdaniu zrezygnowano z rejonizacji i podziału projektów na dzielnice, a także umożliwiono pomysłodawcom odwołanie się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku. Nowa edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada też, że w głosowaniu na poszczególne projekty będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia.

Już teraz jest duże zainteresowanie mieszkańców miasta, którzy pytają o szczegóły związane ze złożeniem projektów, ich opisem czy formą złożenia wniosków. Jednym z najczęstszych zadawanych pytań jest kwestia miejsca, w którym powinna zostać wpisana szacunkowa kwota zgłaszanego projektu. Podpowiadamy, że kwota szacunkowa projektu powinna znaleźć się w rubryce dotyczącej opisu projektu.

Prace nad budżetem obywatelskim są przede wszystkim okazją do dialogu miedzy mieszkańcami a władzami miasta – mówi Michał Bieda, I zastępca prezydenta Bytomia. Dzięki budżetowi obywatelskiemu poznajemy lepiej potrzeby społeczne mieszkańców. To narzędzie, które aktywizuje i angażuje mieszkańców a także umożliwia realizację konkretnych pomysłów.

Podpisane wnioski do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego (wraz z listami poparcia) można składać od 15 lipca do 10 września w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2, przesyłać listownie, oraz elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP/SEKAP. Głosowanie odbywać się będzie w dniach od 13 do 28 października 2019 r. w formie elektronicznej i papierowej.

Na wszystkie pytania dotyczące budżetu obywatelskiego szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biura Organizacji Pozarządowych, Rynek 26, pod nr telefonu: 32 388 33 47.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.