Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Trudny czas izolacji - OIK wspiera psychologicznie

Trudny czas izolacji - OIK wspiera psychologicznie Data publikacji: 23 marca 2020Na wsparcie pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej mogą liczyć osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji, związanej z epidemią koronawirusa. Można dzwonić, albo skorzystać z WhatsApp'a.

To czas, w którym chyba każdy się obawia o siebie i swoich bliskich - mówi Marta Szmelcer, kierownik OIK.

Pracownicy Ośrodka na co dzień udzielają wsparcia psychologicznego przede wszystkim osobom wobec, których stosowana jest przemoc. Pracują też z ludźmi, którzy nie panują nad emocjami i dopuszczają się przemocy. Konflikty często rodzą się w sytuacjach, których nie znamy i obawiamy się ich, a taką właśnie jest epidemia - podkreśla Marta Szmelcer. Przymusowa izolacja może sprzyjać domowym nieporozumieniom. Niemniej nie warto ulegać trudnym emocjom, lepiej zadzwonić i spytać, jak poradzić sobie z daną sytuacją. Czasem wystarczy zwykła rozmowa, by na problem spojrzeć z innej strony.

Telefonów do ośrodka dzwoni coraz więcej, ale nie wszystkie dotyczą porad psychologicznych. Dzwonią też do nas ludzie z prośbą o załatwienie jakiejś sprawy, zwłaszcza finansowej. Nie robimy tego. Możemy wesprzeć, podpowiedzieć, co zrobić, skontaktować z daną instytucją. Proszę jednak, by nie blokować telefonów OIK i nie wykorzystywać do innych spraw. To numery dla ludzi potrzebujących pomocy psychologa - apeluje kierowniczka ośrodka.

Po pomoc psychologiczną do Ośrodka Interwencji Kryzysowej można dzwonić pod numer:

32 438 89 52. Można też korzystać z aplikacji WhatsApp: 533 302 078.

Porady udzielane są od poniedziałku do piątku od 7.30 do 19.30.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Pixabay

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.