Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

#TrashChallenge w liczbach

#TrashChallenge w liczbach Data publikacji: 16 kwietnia 2019Choć pomysł sprzątania miasta wcale nie jest nowy, zorganizowana w Bytomiu weekendowa akcja w ramach #TrashChallenge, przyniosła coś nowego. Obudziła w mieszkańcach chęć działania, zjednoczyła wokół wspólnej sprawy – czystego Bytomia.

Do akcji zgłosiło się aż 57 grup, które 12 i 13 kwietnia wyruszyły, by posprzątać wszystkie dzielnice Bytomia. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w akcji zebrali łącznie 15 m³ odpadów bio, 75 m³ odpadów wielkogabarytowych, 65 m³ odpadów komunalnych oraz 200 opon.

Cieszę się, że głos bytomian w sprawie czystości przestrzeni, w której żyjemy wybrzmiał w ten weekend jasno i wyraźnie. Nie zgadzamy się na zaśmiecanie Bytomia, a każdą próbę porzucania odpadów będziemy karać - mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Autor: AK
Zdjęcia: źródło: profil FB radnego Krzysztofa Gawendy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.