Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tour de Pologne kolejny raz w Bytomiu

Tour de Pologne kolejny raz w Bytomiu Data publikacji: 5 sierpnia 2018Już po raz 75. odbywa się jeden z największych wyścigów kolarskich w Europie. Dziś najlepsi kolarze na świecie przejechali ulicami Bytomia, tłumnie dopingowani przez mieszkańców naszego miasta.

Podczas dzisiejszego, drugiego etapu wyścigu doszło do niecodziennej sytuacji. Zaraz po starcie w Tarnowskich Górach w wyniku błędu kolarze nie pojechali na 32 kilometrową pętlę po tym mieście, co zaowocowało tym, że przez Bytom zawodnicy przejechali pół godziny wcześniej. Pomimo przyśpieszenia wyścigu na trasie zdążyły ustawić się i dopingować tłumy bytomian.

Zgromadzonych na placu Sobieskiego kibiców przywitał dyrektor wyścigu Czesław Lang i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

- Niezmiernie się cieszę, że jeden z największych wyścigów kolarskich na świecie ponownie zawitał do Bytomia. Życzę wszystkim wiele sportowych emocji - powiedział Damian Bartyla prezydent Bytomia - Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców Bytomia i dziękuje, ze jesteście z nami - dodał Czesław Lang.

W tym roku Tour de Pologne jest organizowany pod znakiem 100-lecia niepodległości Polski. Z tej okazji pracownicy Biura Promocji Bytomia rozdali zgromadzonym kibicom kilkaset biało-czerwonych chorągiewek, które ubarwiły przejazd kolarzy.

Dzisiejszy etap rozpoczął się o 15.25 w Tarnowskich Górach, następnie kolarze przejechał m.in. przez Piekary Śląskie, skąd (około godziny 16.30) ulicą Jana Nowaka-Jeziorańskiego wjechali do Bytomia. Następnie przejechali ulicami: Dworską, Powstańców Śląskich, Sandomierską, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, placem Wolskiego, Łagiewnicką, Świętochłowicką, Św. Piotra oraz ulicą Tulipanów, skąd wyścig wjechał do Chorzowa.

Tak jak w poprzednich latach na placu Sobieskiego przygotowana była strefa kibica. Tutaj też kolarze mogli zdobyć Lotto Premię Lotną. Na bytomskiej premii jako pierwszy zameldował się Belg Jenthe Biermans z Team Katusha Alpecin, zaraz za nim uplasował się Kamil Gradek z CCC Sprandi Polkowice. Trzeci był inny Belg Jan Bakelands z grupy AG2R La Mondiale. Cała trójka miała kilkudziesięcio sekundową przewagę nad peletonem, ogółem przez Bytom przejechało 154 kolarzy. Dzisiejszy etap zakończył się w Katowicach, które nazywane są przez fanów kolarstwa „świątynią sprintu”.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.