Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lutego 2020, Konstancja, Maksym, Bernadeta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom wykupił nieruchomości po Arradzie

10 lutego zostało podpisane oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu 3 budynków i 101 mieszkań po upadłej spółce Arrada. Tym samym za kwotę 5 mln zł gmina Bytom stała się właścicielem tych nieruchomości.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Węzeł przesiadkowy, który zmieni komunikacyjne oblicze Bytomia

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił przetarg warunkowy na budowę węzła przesiadkowego przy pl. Wolskiego. Jeśli pozyskamy środki z Unii Europejskiej na tę inwestycję i wyłonimy w przetargu wykonawcę, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia jeszcze w tym roku prac–mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

To inwestycja na miarę XXI wieku. W Bytomiu powstaje osiedle hybrydowe

To inwestycja na miarę XXI wieku. W Bytomiu powstaje osiedle hybrydowe Data publikacji: 14 lutego 2020Będzie wykonane z energooszczędnych i ekologicznych materiałów, wykorzystujące energię elektryczną z fotowoltaiki, a ogrzewanie oraz ciepła woda będą pochodzić z własnej produkcji. To tylko niektóre zalety osiedla hybrydowego, które powstaje w Bytomiu-Łagiewnikach przy ul. Adamka.

Budowa osiedli hybrydowych to nowoczesna inwestycja na miarę XXI wieku. Wykorzystując ekologiczne i energooszczędne materiały budujemy osiedle, które ma zapewnić nie tylko komfort mieszkających w nich lokatorów, ale przede wszystkim zredukować maksymalnie rachunki za jego eksploatację – mówi Rafał Szczerba z firmy Infopolgaz z Bytomia.

Inwestycję, która od listopada 2019 roku prowadzona jest przy ul. Adamka w Bytomiu-Łagiewnikach realizuje przedsiębiorstwo INFOPOLGAZ - Instalacje Gazów Technicznych, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. Osiedle hybrydowe będzie składać się z czterech budynków czterokondygnacyjnych, w których łącznie powstanie 28 mieszkań. Na każdej z kondygnacji zaplanowano po dwa mieszkania o średniej powierzchni 64 m2, w których będzie pokój dzienny z aneksem kuchennym, dwa pokoje sypialnej oraz przedpokój i łazienka.

Decydując się na budowę osiedla hybrydowego w Bytomiu braliśmy pod uwagę nie tylko dobrą lokalizacje terenu, ale również bardzo dobry kontakt z władzami miasta, które życzliwie podeszły do rozmów z nami i zapewniły nam wsparcie – mówi Rafał Szczerba. Warto również podkreślić dobre skomunikowanie ulicy Adamka z ul. Łagiewnicką w kierunku Zabrza i Gliwic /Drogowa Trasa Średnicowa/ oraz ul. Chorzowską, a więc z centrum miasta oraz Chorzowem i Katowicami – podkreśla Rafał Szczerba.

To bardzo ważne, że inwestorzy dostrzegają potencjał, jakie ma nasze miasto. Dobra komunikacji z największymi miastami Metropolii, rozwinięta sieć szkół i placówek kulturalnych, a ponadto wiele miejsc, gdzie można odpocząć na łonie natury, z pewnością są atutem Bytomia, jako miasta gdzie warto zamieszkać – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Osiedle hybrydowe to nie tylko energooszczędny budynek wybudowany kompleksowo, ale przede wszystkim zastosowane w nim rozwiązania, dzięki którym staje się on praktycznie samowystarczalny. Przede wszystkim każdy materiał użyty do jego budowy jest analizowany przez specjalnie powołanego do tego koordynatora, który m.in. dobiera szyby okien o bardzo niskim współczynniku przenikalności ciepła, zaś trójszybowe okna i wysokiej jakości ścianki działowe powodują, że dom hybrydowy jest prawie całkowicie wyciszony. 

Ponadto w budynkach zastosowano system gospodarowania wodą deszczową, niezależny energetycznie system hybrydowy, a także możliwość gromadzenia wody opadowej oraz produkcję ciepłej wody i ogrzewania z własnych zasobów. Na szczególną uwagę zasługuje również nowa technologia odzysku wody. Tzw. woda szara, czyli woda wytwarzana w czasie domowych procesów takich jak: mycie naczyń, kąpiel czy pranie, będzie po oczyszczeniu wykorzystywana m.in.: do spłukiwania wody w toalecie, dzięki czemu nie tylko zmniejszy się jej zużycie, ale również będzie to miało wpływ na niższe rachunki za wodę.

Osiedle hybrydowe to również wiele nowych rozwiązań związanych z ogrzewaniem. W mieszkaniach dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji /odzysku ciepła z wentylacji/ połączonej z ogrzewaniem podłogowym, w każdym pomieszczeniu będzie taka sama temperatura. W mieszkaniach dodatkowo będzie zamontowany specjalny system oczyszczania powietrza /pompa ciepła z funkcją klimatyzacji/, który również wpłynie na utrzymanie stałej temperatury nie tylko latem, ale również zimą. Warto podkreślić, że ta nowoczesna technologia będzie wyposażona w tzw. system smart control. Umożliwi on lokatorom sterowanie tymi funkcjami za pomocą smartfonów, a tym samym kontrolę nad systemem i dodatkowe oszczędności.

Tym samym osiedle hybrydowe będzie spełniało wszystkie najnowsze standardy pod względem wykorzystania materiałów energooszczędnych, ekologicznych oraz związanych z odnawialnymi źródłami energii, dlatego tak duże jest zainteresowanie tego typu mieszkaniami.

Zainteresowanie osiedlami i budynkami hybrydowymi z wykorzystaniem najnowszych technologii rośnie w naszym kraju. Jest to widoczne również na Śląsku, dlatego już planujemy kolejne takie inwestycje w Bytomiu
– mówi Rafał Szczerba.

Warto podkreślić, że tylko w 2019 roku Wydział Architektury Urzędu Miejskiego w Bytomiu wydał pozwolenia na budowę domów wielorodzinnych /34 mieszkania/ przy ul. Musialika, 5 budynków dwulokalowych, a także 127 budynków jednorodzininnych, w tym 36 dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Wizualizacja - INFOPOLGAZ - Instalacje Gazów Technicznych, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.