Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lutego 2020, Konstancja, Maksym, Bernadeta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom wykupił nieruchomości po Arradzie

10 lutego zostało podpisane oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu 3 budynków i 101 mieszkań po upadłej spółce Arrada. Tym samym za kwotę 5 mln zł gmina Bytom stała się właścicielem tych nieruchomości.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Węzeł przesiadkowy, który zmieni komunikacyjne oblicze Bytomia

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił przetarg warunkowy na budowę węzła przesiadkowego przy pl. Wolskiego. Jeśli pozyskamy środki z Unii Europejskiej na tę inwestycję i wyłonimy w przetargu wykonawcę, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia jeszcze w tym roku prac–mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Taniec wyrazem sprzeciwu

Taniec wyrazem sprzeciwu Data publikacji: 14 lutego 2020W Agorze spotkały się dziś osoby, które poprzez taniec powiedziały stanowcze NIE dla przemocy wobec kobiet. W międzynarodowej akcji Nazywam się Miliard udział wzięło kilkadziesiąt bytomian. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Tylko „TAK” oznacza zgodę!”.

Już ósmy raz bytomianie dołączyli do tej międzynarodowej inicjatywy. Muzyka i układ od początku jest niezmieniony. Tańczono do specjalnie przygotowanej na tę okazję piosenki pt.: „Break The Chain”. W tekście tego utworu możemy znaleźć słowa: „kobieta to nie przedmiot”, "nigdy nie byłam niczyją własnością” czy „tańczę bo mam już dość”. Ideą akcji jest by wyjść i publicznie pokazać, że problem przemocy wobec kobiet istnieje.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych, po fali gwałtów. Od tamtej pory kobiety z całego świata postanowiły publicznie wyrażać swój sprzeciw wobec agresji. Organizatorkom wydarzenia jest Eve Ensler, amerykańska dramatopisarka i aktywistka ruchu feministycznego, autorka sztuki Monologi waginy i książki Dobre ciało.

W imprezie bierze udział ponad 200 krajów z całego świata. W Polsce przyłączyło się kilkadziesiąt miast. Bytomianie tańczą zawsze 14 lutego czyli w Dzień Zakochanych. Wybór tej daty nie jest przypadkowy. Protest w ten właśnie dzień ma zwrócić uwagę na fakt, że w związku między kobietą a mężczyzną zawsze powinna być czysta miłość, właśnie jak w Walentynki.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.