Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza bytomski regranting

Masz pomysł na działanie? Chcesz zmienić coś w swojej najbliższej okolicy? 15 września rusza nabór wniosków na mikrodotacje - lokalne działania.

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Taniec przeciw przemocy

Taniec przeciw przemocy Data publikacji: 13 lutego 2020„Nie oznacza nie” – tak w walentynki mieszkanki Bytomia będą głośno mówić o przemocy wobec kobiet na całym świecie. Już jutro, 14 lutego zatańczą w proteście „One Billion Rising”.

Jest to międzynarodowa inicjatywa, w której biorą udział kobiety z całego świata, a od ośmiu także bytomianki. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Tylko „TAK” oznacza zgodę!” i jak podkreślają organizatorzy ma ona zwrócić uwagę społeczeństwa na fakt, że kobieta ma zawsze prawo odmówić mężczyźnie.

W tym roku sprzeciwiamy się przemocy wobec kobiet. Chcemy, aby każdy mężczyzna wiedział, że gdy kobieta mówi nie, to oznacza to nie – mówi Joanna Stępień, radna miejska i koordynatorka wydarzenia w Bytomiu.

Bytomianki tańczą w „One Billion Rising” już po raz ósmy i akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Muzyka i układ do tańca „One Billion Rising” od lat pozostają niezmienione, dlatego też każda kobieta, która chce wziąć udział w tanecznym proteście, może przyjść jutro do Agory Bytom o godzinie 17.00 na poziom +3.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.