Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2020, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

XV BYTOMSKIE DNI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Prezydent Bytomia wraz z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego serdecznie zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe, mające siedzibę w Bytomiu lub działające na rzecz jego mieszkańców, do aktywnego uczestnictwa w „XV BYTOMSKICH DNIACH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH”

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Taniec przeciw przemocy

Taniec przeciw przemocy Data publikacji: 13 lutego 2020„Nie oznacza nie” – tak w walentynki mieszkanki Bytomia będą głośno mówić o przemocy wobec kobiet na całym świecie. Już jutro, 14 lutego zatańczą w proteście „One Billion Rising”.

Jest to międzynarodowa inicjatywa, w której biorą udział kobiety z całego świata, a od ośmiu także bytomianki. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Tylko „TAK” oznacza zgodę!” i jak podkreślają organizatorzy ma ona zwrócić uwagę społeczeństwa na fakt, że kobieta ma zawsze prawo odmówić mężczyźnie.

W tym roku sprzeciwiamy się przemocy wobec kobiet. Chcemy, aby każdy mężczyzna wiedział, że gdy kobieta mówi nie, to oznacza to nie – mówi Joanna Stępień, radna miejska i koordynatorka wydarzenia w Bytomiu.

Bytomianki tańczą w „One Billion Rising” już po raz ósmy i akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Muzyka i układ do tańca „One Billion Rising” od lat pozostają niezmienione, dlatego też każda kobieta, która chce wziąć udział w tanecznym proteście, może przyjść jutro do Agory Bytom o godzinie 17.00 na poziom +3.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.