Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

15 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowej hali lodowiska!

Bytom pozyskał kolejne środki finansowe na inwestycje sportowe w mieście. Dzisiaj, 8 lipca podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia wiceminister sportu Jan Widera ogłosił, że nasze miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szombierki wkrótce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu

Szombierki wkrótce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu Data publikacji: 4 lipca 2019Pod wodzą nowego trenera Janusza Kluge rozpoczną 8 lipca przygotowania do nowego sezonu w IV lidze piłkarze Szombierek Bytom. Z kolei już 13 lipca o 17.00 na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego zostanie rozegrany mecz z Ruchem Chorzów będący częścią obchodów 100-lecia bytomskiego klubu, który powstał w 1919 roku.

Pierwszy trening zaplanowano 8 lipca na godzinę 17.00. W okresie przygotowawczym piłkarzy Szombierek czeka kilka spotkań sparingowych zanim przystąpią do nowego sezonu w IV lidze. Wśród rywali, z którymi zagrają popularni Zieloni będą między innymi drużyny: Wilków Wilcza, Gwarka Tarnowskie Góry, Kuźni Ustroń oraz Orła Miedary.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Szombierki Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.