Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2019, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bokserskie święto w Rozbarku

Młodzi pięściarze z kilku krajów europejskich zaprezentują swoje umiejętności podczas 14. Memoriału im. Błażyńskiego, który od 23 od 24 listopada obędzie się w Teatrze Rozbark. Dla miłośników boksu jest to nie lada gratka, tym bardziej, że będzie można zobaczyć Galerię Trofeów wybitnego pięściarza.

Zobacz, jak będzie wyglądało nowe lodowisko w Bytomiu

Nowoczesne, funkcjonalne, ekonomiczne, ale przede wszystkim dające poczucie komfortu hokeistom, hokeistkom, amatorom łyżwiarstwa i kibicom. Takie będzie nowe lodowisko, które powstanie w Bytomiu przy ul. Pułaskiego. Prace budowlane już się rozpoczęły, a do końca tego roku nad płytą lodowiska ma stanąć dach.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Szombierki uczczą 100-lecie klubu meczem z Ruchem Chorzów

Szombierki uczczą 100-lecie klubu meczem z Ruchem Chorzów Data publikacji: 9 lipca 201914-krotny mistrz Polski, drużyna Ruchu Chorzów uczci obchody 100-lecia Szombierek Bytom. Już w najbliższą sobotę, 13 lipca o 17.00 przy Frycza-Modrzewskiego rozegrany zostanie towarzyski mecz dwóch zasłużonych klubów dla polskiej i śląskiej piłki nożnej.

Przypomnijmy, że klub Szombierki Bytom został założony w listopadzie 1919 roku pod nazwą Towarzystwo Sportowe „Poniatowski”, a w swojej historii zmieniał nazwę jeszcze kilkakrotnie, między innymi na: RKS Kopalnia Szombierki, GZKS Szombierki, TKS (ZKS) Szombierki Bytom, GKS Szombierki Bytom oraz TS Szombierki Bytom. W swojej stuletniej historii Szombierki zdobyły w 1980 roku tytuł mistrza Polski, zaś w 1965 roku wicemistrza, a w 1981 roku zajęły 3. miejsce w I lidze. Warto dodać, że pierwszy mecz zespół KS Poniatowski rozegrał wiosną 1920 roku z Polonią Bytom, wygrywając 4:1.

Obecnie drużyna Szombierek Bytom występuje w rozgrywkach IV ligi, które wznowi pod wodzą nowego trenera - Janusza Kluge 10 sierpnia o 17.00. Pierwszym rywalem popularnych Zielonych będzie drużyna Warty Zawiercie, a mecz rozegrany zostanie na stadionie miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Cały terminarz IV ligi dostępny jest na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Zdjęcie mistrza Polski 1980 - GKS Szombierki Bytom, źródło: Archiwum Szombierki Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.