Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu Data publikacji: 8 listopada 2019To ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którą włączają się szkoły oraz uczniowie, a jej celem jest odśpiewanie hymnu narodowego. W akcję dzisiaj, 8 listopada włączyli się uczniowie i nauczyciele Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu.

W ramach akcji uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły muzycznej o godzinie 11:11 tuż przed budynkiem szkoły przy skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Jagiellońskiej odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

W wydarzeniu w całej Polsce wzięło udział ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, a jest ona kontynuacją zeszłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Szkoła Muzyczna w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.