Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie lokale z jedzeniem na wynos - zobacz listę

Decyzją rządu od dzisiaj, 24 października wszystkie restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie są zamknięte dla gości. Lokale gastronomiczne mogą jednak prowadzić sprzedaż na wynos. Zobacz, które bytomskie lokale serwują jedzenie na wynos i z dowozem.

Pierwsi lokatorzy będą mogli wykupić mieszkania po Arradzie z bonifikatą

Po tym jak miasto sfinalizowało i przejęło lokale oraz budynki po upadłej spółce Arrada, pierwsi najemcy mieszkań będą mogli skorzystać z bonifikaty przy zakupie lokali – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim i USC w Bytomiu

W związku z pojedynczymi przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz kwarantanną części personelu, od 21 października nastąpią zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, zaś od 26 października w USC.

Czerwona strefa w całym kraju

Zamknięte lokale gastronomiczne i restauracje, zakaz wszelkiego rodzaju aktywności w grupach powyżej 5 osób oraz ograniczenia w przemieszczaniu się seniorów powyżej 70. roku życia - to tylko część obostrzeń, jakie czekają nas od jutra, 24 października w związku z wprowadzeniem w całym kraju strefy czerwonej.

BO Bytom - mieszkańcy wybrali

27 projektów, 30 tysięcy głosów oddanych przez prawie 18 tysięcy osób i aż 15 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fundacja Petralana i MOPR znów pomagają seniorom w zakupach

Aby chronić zdrowie i życie osób z grupy szczególnego ryzyka, Fundacja Petralana wznawia projekt pomocy seniorom w zakupach. W jego pierwszej odsłonie, wiosną tego roku, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu zrealizowała ponad 300 zakupów dla osób starszych.

#BytomNaKole - podsumowanie rowerowych konsultacji społecznych

Przejechali 46,5 tysiąca kilometrów, przemierzając 100 unikalnych tras rowerowych i spalając 2 mln kalorii. Mowa o prawie 200 rowerzystach, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych mających na celu mapowanie tras, dróg i ścieżek rowerowych w Bytomiu. Podsumowaliśmy akcję #BytomNaKole.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Świętowali żołnierze z Bytomia

Świętowali żołnierze z Bytomia Data publikacji: 16 października 2020Od uroczystej akademii w Bytomskim Centrum Kultury rozpoczęły się dzisiejsze obchody święta 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, którego garnizon mieści się przy ul. Oświęcimskiej w Bytomiu.

Dowodzona przez ppłk. Grzegorza Gdulę jednostka została powołana 8 września 2010 roku. Jest następcą tradycji i historii 1. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, która od 1952 r. stacjonowała na Górnym Śląsku. Podporządkowana jest 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej.

Co roku z okazji swojego święta żołnierze zapraszali mieszkańców w odwiedziny „do siebie". Niestety panująca sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że tegoroczne obchody musiały zostać przeprowadzone w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Stąd też żołnierze i współpracujący z nimi na co dzień goście spotkali się podczas akademii zorganizowanej w BCK-u. Na scenie uhonorowani zostali wyróżniający się żołnierze oraz współpracujący z jednostką cywile. Po części artystycznej i zakończeniu oficjalnych uroczystości dowódca garnizonu zaprosił zebranych na żołnierską grochówkę do Klubu Wojskowego w Bytomiu.

Warto podkreślić, że bytomscy żołnierze dbają nie tylko o nasze bezpieczeństwo. Przy jednostce działa prężnie orkiestra wojskowa, która zachwyca swoją grą podczas uroczystości odbywających się nie tylko w naszym mieście, ale też w regionie i kraju.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.