Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
28 listopada 2020, Jakub, Leslaw, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy
Dzieci i Uczniowie
bytomskich szkół i przedszkoli

Świętowali pasjonaci geografii

Świętowali pasjonaci geografii Data publikacji: 9 kwietnia 2015Bytomski oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego ma już 10 lat. Jego członkowie obchodzili jubileusz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. Trzeba jednak zaznaczyć, że należą do niego również uczniowie innych bytomskich szkół, których pasją jest geografia.

Młodzi ludzie rozwijają swoje zainteresowania biorąc udział w wykładach, prelekcjach i wycieczkach organizowanych przez PTG. Często spotykają się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, gdzie swoją siedzibę ma śląski oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Warto dodać, że wielu uczniów bytomskich szkół zdecydowało się na kontynuowanie tam nauki i dziś są absolwentami tego wydziału.

Podczas uroczystości, której gościem była m.in. Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia, Adam Hibszer, przewodniczący Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Anna Runge i Jarosław Poniewiera (członkowie PTG) wygłosili prelekcje dla zgromadzonych w ZSO nr 5 miłośników geografii.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Urząd Miejski w Bytomiu, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.