Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomianie oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, miejskie uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz sesja popularnonaukowa poświęcona ich walce o wolną i suwerenną Polskę. Tak bytomianie oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym.

Rozpoczęła się rewitalizacja pałacu Tiele-Wincklerów w Miechowicach

Jakie tajemnice skrywa w sobie pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach? Rozpoczęły się prace archeologiczne i remontowe związane z rewitalizacją pałacu, w którym swoje dzieciństwo spędziła Ewa von Tiele-Winckler, znana jako Matka Ewa.

Modelarskie cuda w Bytomiu

Ta impreza to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów modelarstwa, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają styczności z tego rodzaju hobby. Przez dwa dni 2 i 3 marca w Bytomiu już po raz XV odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Modelarski.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Świętowali Dzień Weterana

Świętowali Dzień Weterana Data publikacji: 14 września 2018Dzień Weterana to okazja, by podziękować za bohaterstwo, odwagę, kultywowanie wartości i przekazywanie ich następnym pokoleniom – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas obchodów w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Miechowicach.

Tego dnia na maszt wciągnięto flagę oraz złożono kwiaty i zapalono znicze pod pamiątkowym obeliskiem. W prowadzonym zgodnie z kombatanckimi tradycjami ośrodku uroczystość Dnia Weterana świętowana jest już od kilku lat. Podczas imprezy, którą uświetnił występ orkiestry wojskowej, prezydent Damian Bartyla wręczył odznaczenia zasłużonym mieszkańcom oraz złożył życzenia dyrekcji „Kombatanta”.

Dzień Weterana jest wspaniałą okazją do spotkania i ważnych rozmów o Polsce, zwłaszcza teraz, gdy obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości – mówił prezydent Damian Bartyla.

Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Miechowicach rozpoczął swoją działalność ponad 30 lat temu. Przeznaczony jest dla 125 osób przebywających w nim na stałe. Zapewnia kompleksowe wsparcie i całodobową opiekę. Dom kultywuje tradycje kombatanckie, w tym duchu odbywa się wiele imprez i uroczystości okazjonalnych.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.